AKHİSAR’DA SİYASET 20 ŞUBATTAN SONRA ISINACAK

31 Mart’ta  yapılacak  yerel seçimler için  Akhisar’da Cumhur İttifakı adayı AKP’li Akhisarspor  başkanlığı da yapan inşaat mühendisi  Hüseyin Eryüksel ile, Millet İttifakının adayı olan CHP’li Eczacı Besim Dutlulu’nun ekipleri ile birlikte özellikle geceleri  merkezdeki, merkez dışındaki  mahallelerde ve esnaf ziyaretleri çalışmaları aralıksız sürüyor. Her iki  adayın belediye meclis üyelerinin açıklanmaması  siyaset  durgun bir havada yapılıyor. Ayrıca  Saadet Partisinin adayı  Ali Dursun’da  ziyaretlerini ilçe başkanı ve yöneticileri ile yaparken. DSP’ de de  başkanlık için aday adayları olduğu, ilçe yönetiminin Akhisar’daki   durumu Genel merkeze bildirdikleri, genel merkezden gelecek karar doğrultusunda hareket edecekleri öğrenildi.

Cumhur İttifakı ile Millet ittifakının  belediye başkan adayları,özelikle  eski adı belde ve köylerdeki kahve toplantılarında projelerini anlatırlarken,  AKP,MHP ilçe yöneticileri ile, CHP ve İP ilçe yöneticileri  belediye meclisi üyelerini belirleme için partilileri ile temaslarını sürdürüyorlar.

Cumhur ittifakını oluşturan  AKP ve MHP’nin  aylar önce Belediye Meclis üyeleri seçimine ayrı ayrı girecekleri  açıklanırken,  son alınan bilgilere göre her iki partinin  “Fermar Liste” denilen,  tek liste de karma üyelerle belediye meclisi seçimine katılacakları öğrenildi.

Millet ittifakında  CHP ve İP il yönetimleri bir araya gelip ortak bir karar alarak, CHP’li belediye başkan adaylarının bulunduğu ilçelerde belediye meclislerinde İyi Parti 1-3-6-9. Sıralarda adaylarını, İyi Parti Belediye Başkan adayının bulunduğu  ilçelerde de CHP 1-3-6-9. Sırada adaylarını  belirleyecekler.

19 şubat Salı günü açıklanacak Belediye Meclis Üyeleri için Cumhur İttifakında,  Fermar  Liste resmileşirse, MHP’ li Meclis adaylarının hangi sıralara  konacakları merakla bekleniyor. Millet İttifakında  Belediye meclis üyeleri için İyi Parti rahat bir şekilde sadece aday belirleme çalışmalarını sürdürürken, iddialı bir şekilde seçimlere hazırlanan CHP’de başkan adayı Besim Dutlulu’nun belediye meclisinde kimlerin olacağı da heyecanla  bekleniyor. 

Yerel seçimler için şehir merkezinde, geçmiş seçimlere göre çok sakin bir şekilde propaganda çalışmaları sürdürülürken, meclis üyelerinin belirleneceği 19 şubattan siyası havanın ısınması beklenen Akhisar’da,  31 Mart Pazar günü yapılacak yerel  seçimlerde 131 bin 500 seçmen, Merkezde toplam 270 sandıkta, merkez dışındaki mahalleler de  170 sandıkta, oy kullanacaklar. Akhisar Merkezde en fazla 47 sandık Hürriyet mahallesinde bulunurken, en az da 4 sandık Şeyh İsa mahallesinde bulunuyor.

Haldun AKYÜZ

YORUM EKLE

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber