Akhisar eşrafından Şeyh İsa Camisi İmamlığı yapan Ali Füzün’ün en küçük oğlu, Akhisar Ulucami Eğitim ve Kültür Vakfı Mütevelli Heyeti Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Füzün (56) ani şekilde hayatını kaybetti. 

Manifaturacılık tezgahtarlığı yaptığım 1970’li yıllarda Hakan Füzün’ün rahmetli babası Ali amca “Haldun, Hakan senin yanında yazın çıraklık yapsın. Sen ona bir şeyler öğretirsin” demişti. Hakan’da dükkan komşusu olan babasının yanına geldikten sonra bizim dükkana gelip, yanımızda belirli zaman aralıklarıyla çıraklık yapmıştı. 

Uzun yıllar devamlı olarak dostluğumuz devam etti. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü yapan ağabeyi Mehmet Füzün ve baba mesleğini yapan Halil Füzün’ün kardeşi olan Hakan Füzün, aile dostu olan sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla şehrimiz Yeni Gülruh Camiinde kılınan cenaze namazı sonrası Suyolu Mezarlığı’nda toprağa verildi. 

Sayın Cumhurbaşkanı’nın cenaze nedeniyle Akhisar’a gelmesi, şehrimize olumlu ve olumsuz şekilde hareket getirdi. Sayın devlet büyüklerinin ani bir şekilde küçük yerleşim yerlerine gelmesi, o kentte özellikle trafik açısından büyük sorun yaratabiliyor. Bini aşkın güvenlik görevlilerinin, görev yaptığı günde vatandaşlar cenaze namazına katılmak için büyük zorluk yaşadılar. 

Bende bir saat önce ağabeyleri Mehmet ve Halil Füzün’e AK Parti ilçe başkanı olan amcasının oğlu Fatih Füzün’e başsağlığı dilemek için camiye gittim. Çok sıkı güvenlik önlemlerinin alındığı alana ne yazık ki haklı olduklarını bildiğim polislerin sert müdahaleleri ile, tartışmadan caminin çevresinden ayrıldım. 

Benim için gerçek bir dost olan Füzün ailesinin tüm fertlerine başsağlığı, Hakan Füzün kardeşime de Allah’tan rahmet diler, mekanının cennet olmasını temenni ederim. 

HALDUN AKYÜZ