Akhisarlı futbolseverler ve basketbol severler Ramazan Bayramına buruk girdiler. 

Türkiye Kupası ve Süper Kupayı müzesine getiren, UEFA Avrupa Ligi’nde mücadele eden, Sevilla’ya kök söktüren, 7 sezon Süper Lig’de mücadele ettikten sonra, 2018-19 sezonunda Süper Lig’e veda eden, geçen sezonda 1.Lig’e, bu sezonda 2.Lig’e düşen Akhisarspor, bu ligde bir sezon mücadele ettikten sonra küme düşüp, gelecek sezon 3.Lig’de mücadele edecek.

Bölgesel Basketbol Ligi’nden, 1. Basketbol Ligi’ne çıkan, 7 sezon Play-Off mücadelesi veren Akhisarspor Basketbol takımı, geçtiğimiz sezon Akhisar Belediye bünyesine geçti. Akhisar Belediye Basket adı altında 2021-22 sezonunda mücadele ettiler. Yaptığı 29 müsabakada hiç galibiyet elde edemediler. Gelecek sezon Basketbol 2.Lig’inde mücadele edecekler.

Akhisarspor 14 yıl sonra 3. Lig’de mücadele edecek. Yeşil-Siyahlılar Ömer İşçi ve merhum Hüseyin Eryüksel başkanlıklarında başarı basamaklarını 3. Lig’den başlayarak, 2. Lig ve Süper Lig’e çıktı. 11 Sezon Akhisar Belediyespor adı altında mücadele ettiler. 3 dönem Akhisar Belediye başkanlığı yapan sporsever ve futbolsever Salih Hızlı ile uyum içinde olan kulübün başkanı ve yönetimi, belediye başkanı Salih Hızlı ile kulüp başkanı Hüseyin Eryüksel’in arasının bozulması sonrası Süper Lig’den düştüğü sezonda AKhisarspor adı altında mücadele etti.

Kulüp başkanı Hüseyin Eryüksel, AK Parti’den belediye başkan adayı oldu. Seçimi kaybetti. Kulüp başkanlığından istifa etti. Yerine başkan yardımcısı Fatih Karabulut geldi. 

Çalkantılı ve ekonomik açıdan dar boğaza düşen kulübe İstanbul’da avukatlık ve menajer ilişkileri bulunan Özbey kardeşler ekonomik destek vaat ettiler. Yönetim kurulu Özbey kardeşlere yetki verdi. Olağanüstü kongre kararı aldılar. Çok sayıda yeni üye ile gidilen kongrede başkanlığa Evren Özbey seçildi. Transfer yasağının kalkmasından sonra yapılan 15’e yakın transferlerde başarı getirmeyince takım 2.Lig’e düştü.

Birçok yabancı futbolcu 2.Lig statüsü gereği takımdan ayrıldı. Takım içinde uyumsuzluk, futbolcuların ekonomik krize girmesi ile ligi 16. sırada, 8 galibiyet, 7 beraberlik, 19 yenilgi ile 31 puan toplayıp 3.Lig’e düştü. 

Koç Zafer Aktaş ve basketbol bıraktıktan sonra, belediye bünyesinde çalışan Erkan Poğaça’nın ve arkadaşlarının desteği ile Akhisarspor basketbol takımı bölgesel ligden 2009 sezonu sonrası Basketbol 1. Ligine çıktı. 7 sezon üst sıralarda mücadele eden takım 7 sezon Play-Off oynama hakkı elde etti.

2 kez şimdi adı ING Basketbol Ligi’nin kapısına kadar gelen yeşil siyahlı takım son yarı final maçlarında elendi. Merhum Akhisarspor başkanı Hüseyin Eryüksel, Belediye Başkanı seçilen Besim Dutlulu ile anlaşarak basketbol takımı, 2021-22 sezonunda Akhisar Belediye Basket adı altında mücadele etti. Kısıtlı bütçesi nedeni ile 1. Lig’de hiç galibiyet alamadığı için takım gelecek sezon Basketbol 2.Lig’inde mücadele edecek. 

Akhisarlı sporseverler, Türkiye Lig’lerinde mücadele eden futbol ve basketbol takımının başarısızlığı ve bir alt kümeye düşmeleri nedeniyle üzüldüler. 

Akhisar Belediye Basket ve Voleybol altyapıları ve Akhisargücü kulübünün voleybol takımı ligde katıldıkları turnuvalarda aldıkları galibiyetler Akhisarlı sporseverlerin yüreklerine su serpti.