Akhisar Seyitahmet Mahallesinde türbede yıllardır topladıkları otlarla kanserli hastalara şifa dağıtan Hasan Alemdar ve Lütfü Acet artık şifa dağıtamayacak.

 

Geçtiğimiz günlerde Manisa merkezden hasta kılığına giren iki gazeteci şifalı bitkilerden almak için Lütfü Acet’i Seyitahmet Türbesinde ziyaret etti. Kendilerini hasta olduklarını şifalı bitkilere ihtiyaçlarının olduklarını ifade ederek otlar hakkında bilgiler edinmişler. Ardından Lütfü amcanın söylediği “20 gün sonra etkisini göstermeye başlar” sözünden “20 günde kanseri tedavi ediyor” başlığını çıkartıp haberi yayınlıyorlar.

 

Daha öncelerden ilgimi çektiği için benimde ziyaretine gittiğim Hasan amca ise konuyla ilgili röportaj vermekten çekinmişti. “Biz sadece ihtiyacı olanlara bu şifalı bitkiyi veriyoruz. Bizim ticari bir düşüncemiz kaygımız yok. O yüzden haber yapılmasını istemiyoruz.” demişti.

 

Haberi medyada okuyan ve kansere çare arayan birçok vatandaş o günden sonra Seyitahmet Türbesine akın etti. Günde 100 hatta 200 araba türbenin önüne sıralandı. Tabi ot belli dönemlerde yetişiyor, onu toplanması serilmesi ve özel olarak kurutulması gerekli. Bu işi yapanlar 80-90 yaşında adamlar. Ellerinde bulunan şifalı otlar kısa sürede bitti. Gelenler ottan almak isteyince çare bulunamadı.

 

Öğrendiğim kadarıyla şimdiye kadar yaklaşık 5 bin kişiye bu şifalı ottan ulaştırmışlar. Ancak geçtiğimiz günlerde konu medyaya yansıyınca zannediyorum bitkisel ürünler hizmeti verenlerden bazıları şikayet etmiş olacak ki Sağlık Müdürlüğü ekipleri inceleme başlattı. İncelemenin ardından ücretsiz olsa dahi otun toplanıp dağıtılması için ruhsat olması gerektiğini belirten görevliler. Hasan Alemdar ve Lütfü Acet’e ruhsatsız bu işi yapamayacakları konusunda uyardı.

 

Hal böyle olunca Hasan ve Lütfü amca ruhsat çıkartma işlemlerinin de zorluğu yüzünden artık bu işi yapmayacaklarını öğrendim. Ben kendi adıma bunun böyle sonuçlandığı için üzüldüm. İnşallah kısa sürede bir çare bulunur. Kendilerine şuana kadar yaptıkları yararlı hizmet için Allah razı olsun diyorum. Tekrar geçmiş olsun.Güncelleme (10.10.2016) Öncelikle herkese geçmiş olsun. Bu konu Türkiye'nin ve dünyanın her bir yerinden çok dikkat çekti ve yazım şuan itibariyle 80 bin okundu. Konu ile ilgili en kısa zamanda geniş çaplı bir yazı yazmayı planlıyorum. Aşağıdaki facebook sayfamızı beğenin takipte kalın.

 

Gelişmeleri takip etmek için aşağıdaki facebook sayfamızı beğenin..

Burada o haberlere ulaşabilirsiniz: 

http://www.manisamanset.gen.tr/21676-HABER-20-gunde-kanseri-tedavi-ediyor​

http://www.memurlar.net/haber/595613/

 

- - - - - - -