ANLAYAMIYORUM

15 yaşından itibaren, 60 yıldır sporseverim. İmkanlarımı zorlayarak Akhisar başta olmak üzere bölgedeki, özellikle futbol maçlarını  takip etmeye çalışıyorum. 39 yıldır  da  Akhisar’da gazetecilik yapıyorum. Futbol başta olmak üzere  maçları bir gazeteci olarak takip etmek ayrı bir zorunluluk benim için. Fakat özellikle ya ben hiç futbol bilgisine sahip değilim, yada  teknik direktörler, özellikle hakemler.

Siz okuyucularıma  elimde çok özel notlarım var ama  sadece dün Akhisar Spor Toto  Stadında  oynan  Akhisarspor-Altay maçından  bahsetmek istiyorum. Müsabaka  2-1 Akhisarspor’un galibiyeti ile bitti. Müsabakada  orta hakem Erkan Özdamar Teknik Direktörler Mehmet  Altıparmak ve Sait Karafırtınalar ile birlikte  cebinden  11 tane sarı kart çıkardı. Fakat ne yazık ki hem Akhisarspor’a 2. Sarı karttan, Altay’a da ceza sahasında yapılan hareketten ne penaltı çalabildi nede kırmızı kartını çıkarabildi.

Teknik direktörlerin müsabaka sonunda yaptıkları basın toplantılarına katıldım. Teknik direktörler  takımlarını  önündeki  maçlarını düşündükleri için yuvarlık cümlelerle verdikleri yanıtları  kabul edebilirim ama  Hakem konusunda  sorulan sorulara, biri “iyi bir yönetim gösterdi” derken, diğerinin, “Hakem her iki takımın aleyhine ters  kararlar verdi. İyi bir yönetim göstermedi” demeleri karşısında, yukarıda, “Ya ben hiç futbol bilgisine sahip değilim, yada teknik direktörler ve hakemler”  cümlesini siz okuyucularımın  takdirlerine bırakıyorum.

Bir eğitimci olan orta hakem Erkan Özdamar Üst Klasman hakemi. Bir eğitimci olan  hakem  müsabakada  11 sarı kart çıkardıktan sonra başını ellerinin arasına alıp acaba ne düşünmüştür. “Ben bir eğitimciyim; niye stres içindeki futbolcuları kartsız yatıştırmayı düşünmedim” diye kendi kendine sormuş mudur. Acaba müsabakanın şöhretli gözlemcisi Erol Ersoy  Erkan Özdamar için  nasıl bir görüşe  sahiptir ve raporunda başarılı mı bulmuştur? Erol Ersoy eski bir milli hakem ve asker kökenlidir. UEFA 2020 yılında İspanya-Norveç arasındaki eleme maçında  gözlemci olarak görev yapacak.    

Son cümlelerim  başkan ve yönetim kurulunadır. Bırakalım yutkunmayı. Hakkımızı aramanın yollarını bulalım. Galip geldik ama; her müsabaka sonucu böyle bitmeyebilir. Önce empati yaparak, “Biz diğer takımların da maçlarını izliyoruz. Şampiyon olmak için ne kararlar almamız ve takımın, taraftarları strese sokmadan nasıl coşturacak yollarını arayalım” demeleri gerekiyor kanısındayım.

Haldun AKYÜZ 

YORUM EKLE

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber