AKHİSARSPOR’UN ÜZERİNDE ÖLÜ TOPRAĞI MI VAR?

7 sezon Süper Ligde  başarılı sezonlar geçirdikten sonra, kısır kişisel çekişmeler sonrası, 1. Lige düşen ve iki sezon  mücadele sonrası 2. Lige düşen Akhisarspor’un adeta üzerinde ölü toprağı var. Taraftar dernekleri geniş açıklamalar yaparken,  randevu talebinde bulunduğum Başkan Evren Özbey   “Şimdi İstanbul’dayım gelince hemen arayıp bir araya gelelim.” Dedi. Fakat üzerinden iki ay geçti hiç ses seda yok. Bal liglerinde, 3. Ligde bir çok takım özellikle yeni sezon hazırlıkları ve transfer  çalışmalarını  medyaya yansıtırlarken, Akhisarspor yönetiminden hiçbir açıklama yapılmaması camiayı endişelendiriyor.

Akhisarspor, elektrikli geçen, bazı üyelerin  kapıdan geri çevrildiği, aday olmak isteyenlerin  üye yapılmadığı, çevik kuvvet denetiminde, kulübün kapısının önünde polis panzeri bulunan bir kongre sonrası yeni yönetimini belirledi.  Ligin ikinci yarısında  para harcayarak kapalı transfer tahtasını açan 30 yakın futbolcu transfer eden Özbey  kardeşlerden Evren Özbey başkanlığındaki yönetim kurulun da eski başkanlardan (daha sonra istifa eden) Halil İbrahim Doğan ile birlikte 6 Akhisarlı ve 5 yabancı 11 kişilik yönetim kurulu göreve getirildi. Antrenör değişiklikleri ile  ne yazık ki Akhisarspor  1. Ligden 2. Lige düştü. Lig  bitimi sonrası takımın alt yapısından kadroya alınan göze batan bazı oyuncular başka takımlara gitmek üzere takımdan ayrıldılar. O günlerden sonra detaylarına  çok vakıf olmadığım iki konu yargıya taşındı. Neticeleri  konusunda bu güne kadar hiçbir açıklama yapılmadı. İkinci  başkan olarak yönetim kurulunda görev alan eski başkanlardan Halil İbrahim Doğan’ın istifasından sonra, taraftarlar dernekleri ortak bir basın toplantısı ile  zehir zemberek açıklamalar yaparak yönetim  kurulunu istifaya davet ettiler.

Yeni sezon için ve gelecek için başkan Evren Özbey ve yönetim kurulu kamuoyuna doyurucu açıklama yapmadılar. Yukarıda da belirttiğim gibi bal ligi takımları, 3. Lig takımları ve özellikle mücadele edeceğimiz 2. Lig takımları sezon için hazırlıklarını tamamlarken, kadrolarına yeni futbolcular transfer ederken Akhisarspor  yönetiminden hiç ses, soluk çıkmaması  karşısında taraftarlar endişe içinde, sonumuz Manisaspor gibi olacak diye endişe içindeler.    

Başkan ve yönetim kurulu Akhisarlıların önüne çıkıp geçmişteki yaşanmışlıkları ve sorunları  gelecekte çözmek üzere, şeffaf,hesap verebilir, barışçı  ve samimi olarak geniş bir açıklama yaparak ve camiayı inandırarak yeni sezon planlarını açıklamaları gerekir kanısındayım.

Haldun AKYÜZ

YORUM EKLE

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber