Teknik, akademik, resmi vb. belge çevirileri, işinin uzmanı olan profesyonel tercümanlar tarafından yapılması gerekli ve doğru olan çeviri ihtiyaçları olarak bilinmektedir. Bu kapsamda yer alan teknik ve resmi çevirilerden olan vergi levhası İngilizce çeviri konusunda, alanında yetkin olan tecrübeli ekibimizle beraber hizmet vermekteyiz.

Vergi levhası konusunda gerekli literatür bilgisine ve terminolojiye sahip tercümanlık hizmeti uzmanlarımız tarafından yapılan çeviri hizmetinde profesyonel yardım alarak tam ve doğru, teknik bir çeviri hizmeti alabilirsiniz. Vergi levhası belgesi; şahıslara ait firmalar, kuruluşlar ya da büyük mükellefler tarafından gerek duyulan kazanç ve vergi durumunu belirterek ispat niteliği taşıyan önemli bir resmî belgedir.

Vergi Levhasında Yer Alan Bilgiler

Vergi levhası İngilizce çevirisi işi, özellikle kuruluşlar için zaman zaman ihtiyaç duyulan ve kesinlikle uzmanlar tarafından çevirisinin yapılması gereken belgelerden biri olmaktadır. Seyahat için gidilen ya da iş yapılan, yeni iş yeri açılacak olan ülkenin resmi dili ve şartlarına göre İngilizce dışında başka dillerde de ihtiyaç duyulabilmektedir. Hedef ve kaynak dil belirtildikten sonra vergi levhası belgenizin çevirisi kısa sürede tamamlanarak tarafınıza teslim edilmektedir.

GİB’ten temin edilebilen bu belgede;

  • Ad-soyad bilgisini
  • Ticari unvanı
  • İş yerinin adresini
  • Vergi sicil numarasını
  • Bağlı olunan vergi dairesini
  • Vergilendirilme türünü
  • Beyan edilen matrah ve tahakkuk eden vergi türünü
  • Bağlı bulunulan vergi dairesine ait tasdik yerini

Bildirmek mecburidir. Bu bilgilerin tam ve eksiksiz olması gerekmektedir. Dolayısıyla bu belgenin çevirisi yapıldığı zaman bilgilerin de net ve doğru şekilde çevrilmesi gerekmektedir.

Vergi Levhası Çevirisinde Önem Verilmesi Gerekenler ve Fiyatlandırma Politikası

Gelir vergisi konusunda mükellef olanlar ve sermaye bazlı şirketler tarafından özellikle ihtiyaç duyulan ve talep edilen vergi levhası İngilizce, Rusça, İtalyanca vb. dillere çeviri hizmetinde resmî belgenin kuruluşlar tarafından büyük önem taşıdığı bilinmelidir.

Çevirinin doğru olmasının yanı sıra belge türünün taslak yapısı ve literatürü de göz önünde bulundurulmalı ve bu açıdan profesyonel bir yaklaşımla hazırlandığından emin olunması şarttır. Bu doğrultuda belgenin yazım biçimi ve dilinin doğru ve net bir şekilde çevrildiğinden emin olacağınız profesyonel ekibimizle çalışabilirsiniz.

Vergi Levhası Çeviri için Sık Sorulan Sorular

1. Noter Onaylı vergi levhası çevirisi yapılıyor mu?

İhtiyaç duyulması durumunda noter onaylı tercüme hizmeti de sunan tercüme büromuzdan hizmeti almak için ödenmesi gereken ücret teklifine, bize ulaşarak erişebilirsiniz.

2. vergi levhası çevirine neden gerek duyulur?

Vergi levhası İngilizce çevirisi; firmalar için proje bazında yürütülen faaliyetlerde projeyi sağlayan kurum tarafından istenmektedir. Bunun yanı sıra yurt dışı ile iş yapma durumunda gerek duyulabileceği gibi kişi bazında düşünüldüğünde yurt dışı seyahatlerinde de talep edilebilmektedir. Ayrıca, yurtdışında firma açılmasına karar verildiğinde ihtiyaç duyulan bir belge olmaktadır.

3. Vergi levhası çevirisi neden önemlidir?

Yurt dışı şube açma, iş yeri kurma, bağlantılar gerçekleştirme gibi durumlarda ilgili ülkenin resmi makamlarına sunulan vergi levhası çevirisi doğru ve özenli bir çeviri stiline sahip olmak zorundadır.