İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanlığı ve kadın politikaları başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Akhisarlı kadınların gününü kutladı.

Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımakta olduğunu ifade eden İYİ Parti Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Bağcacı tüm dünyada kadına hakettiği değerin verildiği, kadına şiddettin engellendiği kadın cinayetlerin olmadığı, bir dünya temenni ettiklerini ifade etti.

İYİ Parti Akhisar İlçe Kadın Kolları Başkanı Gülay Bağcacı yaptığı açıklamada, “Bugünü dünyanın her yerinde kadının anıldığı, sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün olarak anmaktayız, ülkemizde yaşanan asrın felaketinde hayatını yitiren ve binlerce mağdur olan kadınlarımızı unutmamız mümkün değildir, hayatını kaybeden kadınlarımıza Allah’tan rahmet diliyor mekanlarının cennet olmasını temenni ediyoruz geriye kalan kadınlarımıza tüm ülke olarak desteğimizi göstermek boynumuzun borcudur.

Biliyoruz ki, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir. Bu konu,  sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur. Demokratik, ileri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımaktadır.

Kadının konumunu yükseltme ve demokrasi kültürünü geliştirme yolunda birlikte çalıştığımız sivil toplum kuruluşları ile bugün güçlüyüz daha da güçlü olmak için hep birlikte çalışmaya gayret göstermeye devam edeceğiz

Bizler kadın ve erkeğin bir bütünün iki eşit yarısı olduğuna inanan bir gelenekten geliyoruz.  Cinsiyetler arası adaleti şiar edinen bir dinin mensupları olarak kadın ve erkeğin karşılıklı adalet ve hakkaniyet içinde yeryüzünü birlikte imar edeceğine inanıyor ve bunun için çabalıyoruz.

İşte bugün bu sorumluluğu yeniden hatırlama vaktidir!

Ülkemizde bu temel prensibi hayata geçiren güzel gelişmeler yaşanması için. Kadın istihdamının önündeki engelleri kaldıracak   ve en önemlisi toplumumuzun huzuru, geleceğimizin teminatı için aile birliğinin güçlenmesi yönünde iyi parti kadın politikalarının da çok önemli çalışmaları yer almaktadır Hem kadını, hem erkeği ailenin korunması için seferberliğe davet eden projeler geliştireceğiz..

Tüm dünyada kadına hakettiği değerin verildiği, kadına şiddettin engellendiği kadın cinayetlerin olmadığı, bir dünya temenni ediyoruz

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, kadının çok daha güçlü olduğu günlerin gelmesini diliyoruz…” dedi.