AkhisarSpor Galatasaray’ı 3-0 yendi.

Büyük sürpriz! Sen ligin dibine çadır kur, ondan sonra başa güreşen takımı yen. Hem de hiç gol yemeden.

Artık AkhisarSpor ile ilgili yazı yazmam diyordum. Çünkü tahminlerim tutmuyor. Ya da Akhisarspor’un başarısızlığı beni üzdüğü için noksan düşünüyordum. İşin doğrusunu, futbol denen spor bilmecesindeki, yuvarlak topun neler yapabileceğini göremiyordum.

AkhisarSpor, Ligin 5. haftasında puan cetvelinin en altına inince, üstüne üstlük Avrupa Ligi’nde evinde kaybedince hep böyle gidecekmiş gibi bir hisse kapılmıştım…

Ancak AkhisarSpor sürprizlerle dolu bir takım… Ve şunu itiraf etmeliyim ki büyük takımların baş belası! Bunu TC Ziraat Kupasını müzesine getirdiği zaman anlamalıymışım. Ancak kalın kafam bu gerçeği görememiş…

Geçen haftaki yazımda şöyle bir paragraph var:

 “Esas sorun 20 eylülde (yani perşembe günü) başlayacak ve kentimizin ilk gez katılacağı UEFA Avrupa Ligi maçları.

“Akhisarspor teknik patronsuz bu badireyi nasıl atlatır bilemiyorum.”

***

Meğer yanılıyormuşum.

Akhisarspor'un teknik sorumlusu Cem Kavçak yanıldığımı kanıtladı. Onun sayesinde UEFA ligindeki ilk maçımızı kaybettik ama, surpriz GS galibiyetiyle ligdeki varlığımızı hissettirdik…

Galatasaray maçı sonrasında yaptığı açıklamada Cem Kavçak nasıl teknik patron olunur onu da anlattı:

"Maçtan önce söylediğim gibi Avrupa maçımızda da çok iyi oynamamıza rağmen kazanamamıştık. Bugün ise oyuncularım hak ederek kazandılar. Tebrik ediyorum. Galatasaray'ı biraz analiz ettik, tarttık. Sonucunu aldık çalışmalarımızın. Çıkış yakalamak için önce özgüven getirmelisiniz, bunun da geldiğini düşünüyorum. Bugünkü en büyük artımız buydu.”

Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum…

***

Bakalım bu galibiyetten sonra AkhisarSpor teknik patron sorununu nasıl halledecek, Cem Kavçak ile devam mı edecek, yoksa başka arayışlar içine mi girilecek, diye düşünürken; AdanaSpor’dan bir açıklama geldi. Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden Adanaspor, teknik direktör Cihat Arslan ile yollarını ayırdığını açıkladı.

Bu arada Arslan'ın Akhisarspor’a döneceğini de öğrendik.

Hayırlı olsun diyelim.

Aslında, Cem Kavçak yeterli donanıma sahipti. Yukarıdaki yorumu da futbolu iyi okuyabildiğini gösteriyordu. Takımın başında devam edebilirdi.

Ancak, yöneticilerin, işin içinde olanların doğruya daha çabuk ulaşacaklarını da kabul etmek gerekir.  

Futbol dünyası sürprizlerle dolu. Bakalım önümüzdeki günler ne gösterecek. Biz  AkhisarSpor’a ve Cihat Arslan’a önümüzdeki günler için başarılar dileyerek bu parantezi şimdilik kapatalım.

Bugünlük de bu kadar.

Sağlıcakla Kalın, Akhisar’sız Kalmayın!