Minik Öğrencilerin Mükemmel Sokak Gösterisi

Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Anaokulu öğrencileri okulöncesi eğitim şenlikleri kapsamında Sokak Şenliği düzenlediler.

Minik Öğrencilerin Mükemmel Sokak Gösterisi

 

 

Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Anaokulu öğrencileri  okulöncesi eğitim şenlikleri kapsamında Sokak Şenliği düzenlediler.

 

Tüm sokak duvarları çocukların yaptıkları etkinliklerle süslendi. Birbirinden güzel resimleri gören öğrenci velileri çocuklarının yaptıkları etkinlikler karşısında çok mutlu oldular.


Şenlik Sevim Değirmenci’nin sunumuyla gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan Sevim Değirmenci “Okul öncesi eğitimin çocuklar üzerindeki yararı bilimsel olarak tespit edilip,ülkemizde yaygınlaşması geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın bu eğitimi almaları bizi çok mutlu etmektedir.Beyin gelişiminin%80 inin 0-6 yaş döneminde gelişmesi bu eğitimin diğer bütün eğitim kademelerinden daha da önemli olduğunun kanıtıdır.Ülkemizde İlköğretim yaşının 6 ay öne çekilmiş olması ve 60 aylık çocukların İlkokula gitme imkanı tanınmasına rağmen biz Okulöncesi Eğitim Kurumu olarak 36-66 aylık tüm çocukların mutlaka okulöncesi eğitimi almalarını kesinlikle tavsiye etmekteyiz.Anne baba olarak çocuğunuzun ve çevrenizdeki çocukların bu eğitimi almaları onların temellerinin  sağlam atılmasını sağlayacaktır.Çocuk yaşıtları ile onların düzenine uygun verilen oyun yoluyla aldığı eğitimi ileri yaşantısında da hayata aktaracaktır.İlköğretim bünyesinde bulunan ana sınıfları ile bağımsız bir kurum olan Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Anaokulu programı arasında bir fark bulunmamakta tam tersi olarak,çocuğa tüm fırsatları sunarak zengin bir öğrenme ortamı sunmaktadır.Okulöncesi Eğitim önemine inan siz değerli velilerimize bir kez daha tebrik ve teşekkürlerimizi sunarız.Okulumuz dan ilkokula uğurladığımız tüm çocuklarımıza başarı ve mutluluklarının devamını dileriz ”dedi.


Programda Sınıflar arası yarışmalar yapıldı. Sandalye kapmaca,balon patlatma,çuvalla zıplama,yumurta taşıma,yoğurt yeme,elma yeme,pinpon topu düşürme yarışmaları sırasında çocuklar sınıf arkadaşlarını destekleyerek alkışladılar.


Yarışmayı Kazanan  öğrencilere Okul Müdürü Nuray Urhan “Hikaye Kitabı” hediye etti.

Kapanış konuşması Çiçekler Sınıfı Öğretmeni Nermin Sevilay Topuzkanamış  tarafından yapıldı. Okulöncesinin önemi tartışılamaz, biz çocuklarımızı İlköğretime hazırlarken büyük özveri gösteriyoruz.Siz değerli velilerimizin de bu gösterilen özveriyi destekliyor olmanızdan dolayı hepinize teşekkür ederiz diyerek şenlik sona erdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber