Akhisar Farabi Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, "Farklılıklarımla Varım" adlı eTwinning projesinde gösterdikleri başarıyla dikkat çekiyor. Projenin amacı, bireylerin farklı özelliklerini temel alarak herkesi kucaklayan bir anlayış geliştirmek.

Akhisar Farabi Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi İngilizce Öğretmeni Aysel Örnek’in rehberliğinde 9’uncu ve 10’uncu sınıf öğrencilerinden Mehmet Ali Farabi, Zeynep Farabi, Batu Farabi, Gamze Farabi ve Nil Farabi isimli öğrencilerle yürütülen Farklılıklarımla Varım Projesi’nin amacı; bireylerin farklı dil, din, coğrafi farklılık, etnik köken, cinsiyet, yaşam tarzı, ekonomik düzey, eğitim durumu gibi özelliklerini temel alarak ayrım yapmaksızın her bireye değer veren bir anlayışı geliştirebilmektir.

Çorum, Tekirdağ, Ankara ve Azerbaycan’dan ortakları bulunan projenin Rehber Öğretmeni Aysel Örnek, “Öğrencilerimizin, insanların sahip oldukları fiziksel, çevresel ve kültürel farklılıklara yönelik farkındalık kazanmalarını sağlayarak, konuya ilişkin olumlu tutum geliştirmelerine, farklılıklarla birlikte uyumlu bir  şekilde yaşayabilmenin yolları üzerine çözüm önerileri geliştirmelerine yardımcı olmak da projenin hedefleri arasında yer almaktadır” şeklinde konuştu.

"Farklılıklarımla Varım" projesi, öğrencilere empati kurma becerisi kazandırmanın yanı sıra, toplumsal farkındalığı artırarak gelecek için umut verici bir adım attı. Akhisar Farabi Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi öğrencileri, bu projede gösterdikleri özveri ve başarıyla takdir toplarken, farklılıklara saygı ve anlayışın önemini bir kez daha gözler önüne serdiler.