Akhisar'ın önde gelen eğitim kurumlarından Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), TÜBİTAK-4006 A Bilim Şenliği'ne ev sahipliği yaptı. 25-26 Nisan tarihlerinde düzenlenen etkinlikte, okulun öğrencileri tarafından hazırlanan 13 tasarım projesi sergilendi.

Okul Müdürü Kamile Gökalp, Proje Yürütücüsü Aslı Altıntaş ve danışman öğretmenlerin koordinasyonunda gerçekleşen etkinlik, ilçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Süleyman Erdem'in katılımıyla açılış yapıldı. Sergi boyunca, öğrencilerin hazırladığı projeler Celal Bayar Üniversitesi öğretim görevlileri ve çeşitli firmaların temsilcileri tarafından ilgiyle incelendi.

Bilim Şenliği'nde, öğrencilerin yaratıcılığını ve bilimsel merakını teşvik eden projelerin yanı sıra, okulun Yiyecek-İçecek Hizmetleri bölümü tarafından hazırlanan kokteyl sunumu da ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

Okulun mottosu olan "Gelecek biziz, biz bir aileyiz." sözüyle son bulan etkinlik, geleceğin bilim insanlarını ve teknoloji liderlerini yetiştirmek adına önemli bir adım olarak değerlendirildi.