Zeynep Gülin Öngör Oryantiring Takımı, iki Türkiye Kupası ile 2023-2024 Türkiye Büyükler Oryantiring Ligi'ni taçlandırdı. Akhisar Zeynep Gülin Öngör Kız Meslek Teknik Anadolu Lisesi Oryantiring takımı, Türkiye Oryantiring Federasyonu'nun düzenlediği 2023-2024 sezonundaki yarışmalarda büyük başarı elde etti. Sezon boyunca 81 kulüp ve 1226 sporcu ile kıyasıya mücadele edilen yarışmalarda, Manisa-Demirci'de Orta Mesafe ve Sprint Yarışmaları, Muğla'da Yatağan Uzun ve Akyaka'da Orta Mesafe Yarışmaları, Antalya-Alanya'da Gedevet'te Uzun Mesafe ve Sprint Yarışmaları gibi çeşitli etaplar gerçekleştirildi. 19-21 Nisan 2024 tarihleri arasında yapılan büyük finalde ise Çorum'da düzenlenen etkinliklerle şampiyonlar belirlendi.

Başarılarından dolayı okulda düzenlenen törende, Zeynep Gülün Öngör Oryantiring takımının sporcuları gururla ödüllerini aldılar. Kadınlar 20 Yaş kategorisinde Türkiye 1'inciliği kupasını kazanan Melda Öner, Nehir Alpur ve Sude Koç'a madalyaları ve kupaları, Okul Müdiresi ve Spor Kulübü Başkanı Kamile Gökalp tarafından takdim edildi. Kadınlar 18 Yaş kategorisinde Türkiye 2'inciliği kupasını kazanan Sude Naz Gül, İrem Zengin, Yeşim Demir ve Tuana Onar'a madalyaları ve kupaları ise Okul Müdür Baş Yardımcısı Mehmet Karataş tarafından verildi. Ayrıca, Melda Öner'e Sprint Türkiye 2'inciliği, Muğla Orta Mesafe Türkiye 1'inciliği ve Alanya Orta Mesafe Türkiye 3'üncülüğü madalyaları takdim edildi.

Ödül töreninde, başarılı sporcuların yanı sıra öğretmenler, antrenörler, kulüp yönetimi ve veliler de onurlandırıldı. Okul Müdiresi ve Spor Kulübü Başkanı Kamile Gökalp, sporcuların gösterdiği başarıdan dolayı tüm katılımcılara teşekkür ederek, gelecek başarılar diledi.