Cumhuriyet MTAL Spor Kulübü, "Ben Her Yerde Varım Projesi" kapsamında Okul Müdürü İsmail KARABIÇAK, Beden Eğitimi Öğretmeni Özgür MORBEL ve Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Kamil AYDIN önderliğinde, Pazarlama Alanı 9-A Sınıfı, Bilişim Teknolojileri Alanı 12-B Sınıfı ve Muhasebe Finansman Alanı 12-B Sınıfı öğrencilerinin katılımıyla Manevi ve Kültürel değerlerin farkındalığını arttırma ve Doğayı ile Köy Yaşamını tanıma konulu bir etkinlik gerçekleştirdi.

Etkinlik hakkında bilgi veren Okul Müdürü İsmail Karabıçak, "Okulumuz öğrencileri ile 'Ben Her Yerde Varım Projesi' kapsamında Akhisar Karaköy’de, Manevi ve Kültürel değerlerin farkındalığını arttırma, Doğayı ve Köy Yaşamını tanıma konulu etkinlik ve doğa yürüyüşü gerçekleştirdik. Doğa yürüyüşlerinin beden ve ruh sağlığına olan faydaları hakkında öğrencilerimizi bilgilendirdik" şeklinde konuştu.

Karabıçak, "Eğitimin sadece okul binasında olmadığına, fırsat eğitimi kapsamında her yerde eğitime dair çalışmaların gerçekleştirilebildiğine vurgu yapmak istiyorum. Akhisar’a bağlı Karaköy’de köy yaşamını yerinde gören öğrencilerimiz daha sonra manevi değerlerimizden Horasanlı Süleymanoğlu Karaca Ahmet Türbesini ziyaret ettiler" dedi.

Bölgede doğa yürüyüşü gerçekleştiren ekibimiz, doğada bırakılan evsel atıkların verdiği zararları yerinde gördüler. Bir bölgeye birisinin atık bırakması "Kırık Cam Teorisinde" olduğu gibi peşi sıra diğer insanların da o bölgeye atıklarını bırakmaya başlamalarına sebep olduğunu belirten Karabıçak, "Bu şekilde ekolojik dengenin bozulmaya başladığını görmekteyiz" dedi.

Öğrencilerimiz, bölgede yetişen bitkileri ve çiçekleri fotoğraflayarak Türkçe ve Latince isimlerini öğrendiler. Birlik ve beraberlik içerisinde paylaşımcı ve dayanışma kültürü içerisinde kahvaltı ve sportif oyunlarla etkinlik sona erdi.

Ulaşım imkanı sağlayan Akhisar Belediye Başkanlığı'na teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.