Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu Öğrencileri, Sağlıklı Yaşam İçin Ata Tohumu Projesine Katıldı

Akhisar'da bulunan Zehra Muhittin Kavaklı Anaokulu öğrencileri, sağlıklı yaşamı desteklemek ve çevre bilincini artırmak amacıyla "Ata Tohumu Projesi"ne katıldı. Okul, velilerden temin edilen ata tohumları kullanarak kendi sebze ve çiçek fidelerini yetiştirdi.

Sıfır atık projesi kapsamında, öğrenciler mini seralarda ata tohumlarını kendi elleriyle toprakla buluşturdu. Minikler, tohumların çimlenme ve gelişme sürecini büyük bir heyecanla takip ettiler. Domates, biber, salatalık, kabak, bezelye gibi sebzelerin yanı sıra mis kokulu çilekler ve fesleğenler de öğrenciler tarafından ekildi.

Okul Müdürü Adem Sağlam'ın katkılarıyla sıfır atık projesi kapsamında hazırlanan sebze yataklarına çilekler ve fesleğenler ekildi. Sağlıklı yaşam için ata tohumu fikriyle yola çıkıldığını belirten Okul Müdürü Adem Sağlam, öğrencilere yaparak yaşayarak öğrenme eğitim modeliyle kalıcı bilinç oluşturmayı, yardımlaşma ve sorumluluk bilincini geliştirmeyi, toprakla temas ederek doğa sevgisini kazanmayı amaçladıklarını ifade etti.