Bekir Durkal, CHP Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Akhisar’da 30 Mart 2014 Tarihinde yapılacak olan yerel seçimler nedeni ile Akhisar Cumhuriyet

Bekir Durkal, CHP Belediye Başkan Aday Adaylığını Açıkladı

Akhisarpress.com - Akhisar’da 30 Mart 2014 Tarihinde yapılacak olan yerel seçimler nedeni ile Akhisar Cumhuriyet Halk Partisi’nden 3. aday adayı ise Mimar Bekir Durkal oldu. İlçe Binasında gerçekleşen toplantı ve basın açıklaması ile aday adaylığını resmen ilan eden Durkal, CHP olarak çok güzel günler göreceklerini belirtti.

Toplantının açılış konuşmasını İlçe Teşkilatı Başkan Yardımcısı Av.İsmail Fikirli’nin yaptığı basın açıklamasına, geçtiğimiz hafta İlçe Başkanlığı görevinden istifa ederek aday adaylığını açıklayan A.Vehbi Bakırlıoğlu ve çok sayıda partili katıldı.

Konuşmasına katılımcıları selamlayıp, kendisini tanıtarak başlayan, CHP Akhisar Belediye Başkan Aday Adayı Bekir Durkal, “1967 yılında Mersinde doğdum, ilk ve orta öğrenimimi Mersinde tamamladım. 1986 yılında Trakya üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık fakültesi Mimarlık bölümümü kazandım. 1991 yılında Mimar olarak mezun oldum.Aynı yıl Akhisar’a yerleştim,Ticaretle uğraştım halen Serbest Mimar olarak çalışmaktayım.

Akhisar’ın kentleşmesiyle ilgili problemlerini 20 yıldır görüyor ve gözlemliyorum.Bir Akhisarlı olarak bu durumda ciddi üzüntü duyuyorum. Akhisar’ın kentleşmesi, sağlıklı bir büyüme trendi yakalayabilmesi ortak akılla yönetilmesi, şeffaf belediyecilik anlayışının hakim kılınması, Sosyal Demokrat Kent yönetimi ile işsizlerine iş bunabilmesi,tarım ekonomisine bağımlılığını azaltarak sanayi ile gelişmesini sağlanabilmelidir.

Bizler CHP aday adayı arkadaşlarımızla bir hizmet yarışına girdik,bunun CHP ve demokrasimiz için renkli olduğunu düşünüyorum.Tüm Cumhuriyet Halk Partili üyelerimizin kullanacakları oylarla aday belirlenmesinin CHP nin başarısı için kaçınılmaz görüyorum.Tüm üyelerimiz katılımı ile yapılacak bir ön seçim olmazsa olmazımızdır.Ancak ön seçimle yetki alınırsa özgür siyaset yapabileceğimize inanıyorum.Geçmişte üyelerimizin oylarına danışılmadan belirlenen adaylarla girilen seçim sonuçları ortadadır.

Genel seçimlerde aldığımız oy oranları her zaman yerel seçimlerden çok fazla olmuştur.Bunun nedenleri üzerinde hepimiz düşünmek zorundayız.Burada kesin belirtmek istiyorum ki üyelerimizin oyları ile belirlenecek adaylarımızla Akhisar Belediyesini CHP olarak devir alırız.Geçmişte yaşananlar bize bu tecrübeyi kazandırmıştır.Ben ve arkadaşlarım partimizin belirleyeceği belediye meclis üyeleri ile birlikte Akhisar Belediye başkanlığına bilgi birikimim ve tecrübelerimle aday adayıyım Akhisar’ın geleceği ile ilgili projelerimi Adaylığım kesinleşirse görsel olarak bütün Akhisar’la paylaşacağım. CHP bayrağını Akhisar Belediyesine dikmek için hep birlikte çalışalım.Bu birlikteliğin başarıyı getireceğine inanıyorum.” Dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber