Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet liderliğinde, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, ilçe yönetim kurulu üyeleri ve Belediye Meclis üyeleri, Ankara'da önemli ziyaretlerde bulundu. Bu önemli geziye CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu da katıldı.

Heyetin ilk durağı, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün huzurunda bulunarak Anıtkabir'di. Ardından TBMM'nin 1. ve 2. Meclislerini ziyaret eden grup, sonrasında CHP Genel Merkezi'ne geçti.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'i ziyaret eden heyet, Akhisar, Manisa ve ülke gündemi hakkında geniş kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdi. Bu özel ziyaret kapsamında, Manisalı genel başkana zeytin ve zeytinyağı hediye edildi.

Heyetin ikinci gününde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Etimesgut Belediye Başkanı Erdal Beşikçioğlu ve Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner'i ziyaret etti. Daha sonra CHP Akhisar heyeti, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde düzenlenen CHP Grup Toplantısı'na katılarak Genel Başkan Özgür Özel'in sunuş konuşmasını dinledi. Toplantının ardından, Genel Başkan Özgür Özel ile TBMM’deki makamında özel bir görüşme gerçekleştirildi.