CHP Akhisar İlçe Teşkilatı, yeni üyelere rozet takma töreni düzenledi. Törene CHP Akhisar İlçe Başkanı Hayriye Hacet ve Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun katılımıyla gerçekleşti. Siyasi geçmişinde İYİ Parti ilçe başkanlığı bulunan Halil Korkmaz'ın da CHP'ye geçiş yaptığı duyuruldu ve Korkmaz'a rozetini Belediye Başkanı Besim Dutlulu takarak bu geçişi onurlandırdı.

Törende konuşan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, yeni üyelere hoş geldiniz diyerek, “İYİ Partili dostlarımız artık Cumhuriyet Halk Partisi ailemize katıldı. Rozetlerini Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar İlçe Başkanımız Hayriye Hacet ile birlikte taktık. Hayırlı, uğurlu olsun," dedi. Dutlulu, bu birlikteliğin partileri ve Akhisar'ın geleceği için olumlu sonuçlar doğuracağına inandığını belirterek, "Gelecek güzel günler için hep birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz," şeklinde umut dolu bir mesaj iletti.

Rozet takma töreni, parti içinde birlik ve beraberlik mesajlarıyla son buldu. Özellikle Halil Korkmaz gibi önde gelen bir ismin CHP'ye katılması, yerel siyasette dengelerin nasıl şekilleneceği konusunda merak uyandırdı. Katılımcılar ve parti üyeleri, tören sonrası yapılan açıklamalarla CHP'nin Akhisar'daki gücünün daha da pekiştiğini ve geleceğe dönük pozitif adımların atıldığını vurguladılar.