31 Mart Yerel Seçimler öncesi sürdürdüğü seçim çalışmalarında, Akhisar Belediye Başkanlığı için Sayın Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, Akhisarlılar, Bakanlar ve Milletvekilleri tarafından takdir edilerek desteklenen Cumhur İttifakı Akhisar Belediye Başkan Adayına bir destek de Kuzey Makedonya'dan geldi.

Başkan Adayı Ömer İşçi'ye destek olmak için Türkiye'ye gelen Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Beycan İlyas, Kuzey Makedonya Başbakan Müsteşarı Muhittin Kahveci, Kuzey Makedonya Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Hasan, Gostivar Belediyesi Meclis Üyesi Ersin Kerala, Gostivar Spor Müdürü Enes Menga, TDP MYK Üyesi Ensar Lokçe ve İş İnsanı Ertan Feyzullah Akhisar'da seçim çalışmalarına katıldı. Yoğun bir programın ardından Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği’ni ziyaret eden konuklar, dernek üyeleri ve vatandaşlarla bir araya gelerek yerel seçim hakkındaki görüşlerini bildirdi.

Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Beycan İlyas, Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği’nde yaptığı konuşmada, seçim sürecinde İşçi'ye olan desteklerini hissetmesi için Akhisar'a geldiklerini belirterek, uzun yıllar öncesine dayanan kardeşliği şu cümleleriyle aktardı: "Bizler sizin dedelerinizin topraklarında mücadelemize devam eden, hem siyasette hem de devletleşmede var gücüyle çalışan kardeşleriniziz. Ömer Başkan bizim gerçekten çok sevdiğimiz bir kardeşimiz. Ömer kardeşimiz ile gerçekten eskiye dayanan bir ilişkimiz var. Biz Akhisar'da gördüğümüz misafirliği, şahsen ben eski bir bakan, bir parti genel başkanı, bir milletvekili olarak başka yerde görmedim. Kardeşçe karşılandığımız en güzel ortamlardan birisi Akhisar’dı. Onun da en büyük mimarı tabi ki Ömer Başkan ve Salih Başkandı. Bu nedenle, bugün bizler de burada sizlerle olmak istedik."

Akhisar Balkan Göçmenleri Derneği’nde konuşma yapan Kuzey Makedonya Başbakan Müsteşarı Muhittin Kahveci konuşmasında iki ülke arasındaki ilişkilere vurgu yaptı. Uzun yıllar Ömer Başkan ve Salih Başkan ile iki ülke arasındaki ilişkileri sürdürdüklerini dile getiren Kahveci, Akhisar'da olmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, Ömer İşçi için destek istedi. 

Seçim çalışmalarına katılmak için gelen Kuzey Makedonya Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Hasan, dernekte yaptığı konuşmasında, uzun yıllardır iş birliği yaptıkları değerli dostlarını, yerel seçim öncesi yalnız bırakmamak ve destelemek amacıyla geldiklerini belirtti.

Başkan Adayı Ömer İşçi, gerçekleştirilen toplantının sonunda kendisini desteklemek amacıyla Türkiye'ye gelen Türk Demokratik Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Beycan İlyas, Kuzey Makedonya Başbakan Müsteşarı Muhittin Kahveci, Kuzey Makedonya Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Hasan, Gostivar Belediyesi Meclis Üyesi Ersin Kerala, Gostivar Spor Müdürü Enes Menga, TDP MYK Üyesi Ensar Lokçe ve İş İnsanı Ertan Feyzullah'a teşekkürlerini iletti.