19 Eylül Gaziler gününün 100. yıl dönümünde Mavi Hospital Halkla İlişkiler Birimi şehirdeki gazi ve şehit ailelerini ziyaret ederek moral verdi.

Birim görevlileri Suriye'deki Bahar Kalkanı Harekat bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait ikmal konvoyuna yapılan saldırıda şehit düşen Piyade Teğmen Osman Alp’in ailesini, 1990 yılında Şırnak’ta şehit olan 1970 doğumlu Selman Adak’ın ailesinin Sarıçalı Mahallesinde bulunan evini ve Afrin Gazisi Uzman Çavuş Yunus Emre Işık’ı ziyaret ederek duygulu anlar yaşattı.

Mavi Hospital Halkla İlişkiler Müdürü Özge Çalışkan yaptığı açıklamada: “Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk'e 100 yıl önce bugün mareşallik ve gazilik unvanı verilişinin yıl dönümünü gururla kutluyoruz. Tarih boyunca bağımsızlığı uğruna mücadeleyi ilke edinmiş milletimiz, şehit ve gazilik mertebesini ebediyen kutsal bilmiştir. Bugün kahraman gazilerimize vefa duygularımızı ifade edebilmek için önemli bir fırsat. Tarihimize altın harflerle yazılan gazilerimizin ve şehitlerimizin hatıralarını yüceltmek hepimizin milli görevidir.” İfadelerini kullandı.