Dijital varlıkların piyasası, dijital alanda değil, gerçek sektör işletmelerinde de birçok fayda ve değerli teknoloji getiren yeni ve yükselen kripto projeleriyle büyümekte. En değerli kripto varlıklar, teknolojik açıdan zengin projeler tarafından piyasaya sürülenlerdir. Örneğin Solana gibi bazı gelişmiş ve yaygın projelerle, sadece eğlence için oluşturulmuş bir meme coin olan Shiba Inu gibi projeleri karşılaştırsak bile hangisinin alınmaya değer olduğu açıkça ortaya çıkacaktır. Gerçek şu ki, büyük bir piyasa değeri olan ve projenin gelişimi ve birçok ortaklığıyla kanıtlanmış büyüme potansiyeline sahip bir kuruluşun parasını aldığınızda, gelecekte kripto para birimini çok daha yüksek bir fiyata satacağınızdan ve gelir elde edeceğinizden emin olabilirsiniz. Ancak, hype sırasında bir meme coin alırsanız, onu satmak için bir servet kazanma şansınız düşüktür. Kripto para al işlemleri sırasında bu konuya dikkat etmenizi öneririz.

Kripto Para Satın Almayı Planladığımda Nelere Dikkat Etmeliyim?

Öncelikle, varlığın piyasa değerine dikkat edin. Bu piyasaya sürülen tüm dijital varlıkların değeridir. Piyasa değerini almak için, fiyatı dolaşımdaki coin sayısıyla çarpabilir veya Coinmarketcap kaynağından piyasa değerini kontrol edebilirsiniz. Bu arada, piyasa değeri bakımından en iyi kripto varlıkların sıralaması şu şekildedir:

  1. Bitcoin
  2. Ethereum
  3. Tether
  4. BNB
  5. USD coin
  6. Binance USD
  7. XRP
  8. Dogecoin
  9. Cardano
  10. Polygon.

Kripto para alımı için varlık seçiminde dikkate alınması gereken bir sonraki faktör teknoloji ve uygulamadır. Örneğin, Solana, Cardano veya Ethereum gibi bir proje tarafından serbest bırakılan bir varlık ise, teknoloji, merkezsizleştirilmiş uygulama geliştiricilerine çalışmaları için alan açmayı amaçlar, bu nedenle yüzlerce NFT, metaverse, DeFi ve diğer ürünler bu blockchainlerin üzerinde geliştirilecektir. Bu nedenle, projelerin genişleyip gelişeceği ve para biriminin fiyatının iyi bir şekilde artacağı muhtemeldir. Bu nedenle, bir proje ve özünü tamamen öğrenmeden önce varlıklarını satın almanız önerilir. Bu sayede kripto para sat işlemini yapacağınız zaman elinizdeki varlıklardan zarar etmemiş olur ve kazancınızı arttırmış olursunuz.

WhiteBIT kripto borsası üzerinden kripto al sat işlemlerini yapabilirsiniz. Avrupa'daki kripto sahipleri için en büyük ticaret platformudur. Müşteri güvenliğini ön planda tutması ile de WhiteBIT en güvenilir borsalardan biri olarak sayılmaktadır.