İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Erdem, Gençlik Merkezi Müdürü Serdar Coşkun, Akhisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mahmut Yağmurlu ve Kamile Gökalp’in katılımı ile "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" farkındalık oluşturma programı düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Mustafa Soner açılış konuşmasını yaptı. Okul Müdürü Mustafa Soner konuşmasında; “Asıl engel, engelli bir birey olmak değil, asıl engel, engellilere ve onların yaşamlarına saygı duymayan ve onları görmezden gelenlerin zihinlerindeki engellerdir. Bizler de burada bugün ve her gün, tüm velilerimiz, öğretmenlerimiz ve bize destek veren bütün paydaşlarımızla birlikte bu özel öğrencilerimizi hayata hazırlamak, onların kendi ayakları üzerinde durabilen, kendi kendilerine yetebilen bir birey olarak yetişmelerine katkı sağlamak için var gücümüzle çalışıyoruz ve çalışacağız.” diyerek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün önemine vurgu yaptı. 

Okul öğrencilerinden Ozan Doruk Sarı ve Ayşe Demirel’in günün anlam ve önemi ile ilgili şiirler okuması büyük alkış aldı. Programa okul öğrenci ve öğretmenlerinin yapmış olduğu halk oyunları gösterisi ve koro çalışmaları damga vurdu. Özel öğrencilerin ‘’Kerimoğlu Zeybeği’’ performansı izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Süleyman Erdem düzenlemiş oldukları program için okul idaresi, öğretmenleri ve öğrencilerine çok teşekkür ederek, programı keyifle izlediğini, gerçekten emek verildiğini ve özellikle özel öğrencilerin bu muhteşem programı sergilediğini görmekten çok mutlu olduğunu ifade etti. Program hep beraber pasta kesiminin ardından sona erdi.