Akhisar'da İYİ Parti Belediye Başkan Adayı Hüseyin Ali Doğan, İYİ Parti Akhisar İlçe Teşkilatı'nda düzenlediği basın açıklamasıyla seçim öncesi son değerlendirmelerde bulundu. Doğan, İYİ Parti'nin milli şuur, bilinç ve ülkücü hareket eden bir vatan sevdalısı olduğunu vurgulayarak, Akhisar halkına seslendi.

İlk olarak söz alan İYİ Parti Akhisar İlçe Başkanı Mert Ali Kocacık, İYİ Parti’nin hiçbir siyasi parti ile ittifak içinde olmadığını seçimlere hür ve bağımsız olarak girdiklerini ifade etti.

Doğan, seçim kampanyaları boyunca adaletsiz bir rekabet ortamı olduğuna dikkat çekerek, hükümet ve belediye imkanlarının diğer partiler tarafından kullanıldığını eleştirdi. Kendilerinin ise imkanlar dahilinde samimi bir seçim kampanyası yürüttüklerini, gönüllü desteklerle bu süreci tamamladıklarını belirtti.

Özellikle CHP ve İYİ Parti arasında herhangi bir ittifakın olmadığını vurgulayan Doğan, diğer partilerin İYİ Parti adını kullanarak yanıltıcı açıklamalar yaptığını ifade etti. Bu durumu adaletsiz ve etik dışı olarak nitelendiren Doğan, gerçek bir seçim yarışı içinde olduklarını ve Akhisar halkının doğru kararı vereceğine inandığını dile getirdi.

Doğan, yerel yönetimdeki son beş yıllık dönemde Akhisar’a katma değer katacak hizmetlerin yapılmadığını sorgulayarak, kendisinin Akhisar için gerçekçi ve uygulanabilir projeleri olduğunu belirtti. İYİ Parti olarak, Akhisar’ın değerlerini tanıtmak, yeni iş sahaları açmak ve önemli yatırımları gerçekleştirmek gibi konulara odaklanacaklarını ifade etti.

Basın açıklamasında Doğan, kendisinin ve İYİ Parti'nin Akhisar için var olduğunu ve seçim yarışında iddialı olduklarını vurgulayarak, Akhisar halkının doğru kararı vereceğine olan inancını yineledi. Seçim sürecinde yaşananların bir ders olması gerektiğini ve Akhisar halkının kararının en doğru sonuç olacağını söyledi.

İşte o basın açıklamasını Akhisar Haber NET olarak sizler için derledik.

İyi Parti’yi yok sayacaksın. Aynı şeyi Manisa’da da yapıyorlar. Bir haber sitesi var bugün daha haber atıyor. ‘Gürhan başkan istifa mı ediyor? İyi Parti’yi mi destekliyor’ diye haber yaptılar. Parayı veriyorlar haber yaptırıyorlar. Bu etik mi? Ben bunu Akhisar halkının vicdanına bırakıyorum. Akhisar halkı da bunun kararını vicdanıyla verecektir. Bu seçimin bir tane kazananı olacak. Ama bizim birbirimize saygımızı, sevgimizi yok etmememiz lazım. Bel altı vurmamamız lazım. Akhisar’da sorsunlar Hüseyin Ali Doğan bir kez birini kötülemiş mi? Ya da bir kez yapmadığı bir şeyi söylemiş mi? Bu doğru bir siyaset değildir. Doğru da değildir. Bu hak yemektir. İnsanları görmezden gelmektir. Emeğini çalışmasını hiçe saymaktır. Benim en çok üzüldüğüm nokta bize gönül vermiş insanların beni arayıp ‘Başkanım sen istifa mı ettin?’ demesidir. Yazıklar olsun! Söyleyecek o kadar çok şey var ama ben yine terbiyemi bozmuyorum. Her konuşmasını izledim. Her konuşmasında ‘Zaten iyi Parti ile ittifakız’ dedi. Kiminle konuştun da ittifaksın kardeşim? Burada ilçe başkanı, yöneticiler var. Ben varım. Sen bizle mi ittifak yaptın? İstifa etmişlerle 2-3 tane toplanıp fotoğraf çekildin. Onlarla ittifak yapabilirsin. Onlar seni destekleyebilir. Biz karşı değiliz ama İyi Parti’nin adını ağzına alamazsın. Belediyenin önüne çıkıp orada mı anlatmamız lazım. Keşke iş bu duruma düşmeseydi. Seçime bir gün kaldı hala bıkmadan usanmadan tekrarlıyor. Baştaki de aynı, Özgür Özel beyefendi de Türkiye genelinde aynısını yapıyor. Benim tavsiyem siz el salladıklarınızdan oy isteyin. Bizden istemeyin. İyi parti’nin milliyetçi, muhafazakar seçmeni, gerçek Atatürkçü seçmeni size oy vermez. Bizden sana oy çıkmaz. Burada belediye başkanı adayı olarak ben varım. O yüzden bunu halkımıza anlatmak zorunda kaldık.

Akhisar’ı tüm Akhisarlılar görüyor. Akhisar’ı düzgünce bir dolaşın. Nerede beton var, nerede asfalt var hepiniz görürsünüz. Nerede bir yatırım yapılmış hepiniz görürsünüz. Ben kendim göremiyorum. Akhisar’ın vatandaşına faydalı yapılan bir yapı ya da bina yok. Park, bahçe bunların zaten yapılması gerekiyor. Bunları zaten ben başkan olduğumda benim müdürüm de yapar. Belediye de çalışan insanlar da süt dağıtabilir. Başkanın işi bunlar değil, başkan zaten bunları yapacak. Başkanın işi daha önemli projeler yapmak. Akhisar’ın tüm değerlerini Türkiye ve dünyaya tanıtmak. Yeni iş sahaları açmak, yapılması gereken yatırımları yapmak. Bunların hiçbiri yoksa ben çalışkan başkanım diye de çıkıp meydanlarda söylemeyecek.

Ben halkın takdirine bırakıyorum. İyi Parti’nin adını bir daha ağzına almasını istemiyorum. Tabanıyla, kendisiyle Türkiye genelinde hiç kimsenin arkasında değil, hür ve müstakil bir şekilde çıktık ve bundan sonra böyle olacak. Keşke bu açıklamayı yapmasaydım ama bunu bize mecbur bırakan Besim başkanın kendisidir. O yüzden hatayı orada burada değil kendinde arayacak. Allah’ın izniyle biz bu ipi göğüsleyeceğiz. Halkımıza saygılarımı sunuyorum.