İkinci el telefon satın almak pek çok tüketici açısından avantajlar sağlar. Çünkü cihazın kondisyonu değerlendirildiğinde bir sorun yoksa uygun fiyata alışveriş yapmak mümkün olur. Siz de bu konuda en başarılı seçenekler için Senatech güvencesinden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Senatech sayesinde tercih edeceğiniz ürünlerin sizi fazlasıyla tatmin edeceğini de unutmamalısınız.

İkinci El Telefon Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İkinci el telefon satın almak istiyorsanız tercih edeceğiniz ürünle alakalı bazı detayları titizlikle değerlendirmeniz gerektiğini ifade etmeliyiz. Çünkü telefonu satın alırken aşağıda sıralanan detaylara bakmak çok daha avantajlı bir çözüme dönüşecektir. Şimdi hazırsanız ikinci el telefon konusunda sizi neler bekliyor bir göz atalım!

Cihazda Çizik ve Kırık Kontrolü Yapın

Satın alacağınız ikinci el cihazın öncelikli olarak dış yapısını incelemeniz gerekmektedir. Çünkü kırık ve çizik olan bir cihazın iç yapısında da sorun olması çok yüksek bir ihtimaldir. Kılcal çizikler her cihazda olsa da derin çizikler olmamasına dikkat etmelisiniz. Cihazda derin çizikler ve kırıklar yoksa ilk aşamada bu cihazın sizin için uygun olabileceğini bilmelisiniz.

Cihazın Açılması ve Kapanması

İkinci el telefonu satın almadan önce mutlaka açma kapama özelliğini denemelisiniz. Cihaz çok uzun sürede açılıyor ya da kapanıyorsa bu durumda teknik bir problem olduğundan söz etmek olası. Benzer şekilde cihazın açma kapama esnasında farklı sorunlara neden olması da mümkün. Bu durumda cihazı satın almak riskli olacaktır.

Cihazın Performansı ve Değişen Parçasını Sorgulayın

Bir 2. el telefon satın almadan önce cihazın daha önce parça değişimine maruz kalıp kalmadığını sorgulamalısınız. Eğer parça değiştirilmişse ve performansta sorun varsa bu durumda alternatif bir cihaza bakmanız çok daha avantajlı olacaktır. Özellikle de çok ucuz cihazların bu konuda sizi yanıltabileceğini unutmamalısınız. Bu nedenle de seçeceğiniz cihazda salt fiyat odaklı bir değerlendirme yapmamalısınız.

Senatech olarak size sunduğumuz bütün cihazlarda kaliteyi öne çıkarıyoruz. Ancak siz de bilinçli bir tüketici olarak uyarılarımızı dikkate almalı ve sorunsuz bir cihaz satın almaya yönelmelisiniz.