Milletvekili Aydemir; Ballıcalı Kursiyerlerin Belgelerini Verdi

2011-2012 öğretim yılı Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aracılığı ile açılan giyim ve nakış kurslarının açılışları hızla devam ederken bir yenisi de Ballıca Beldesinde açıldı.

Milletvekili Aydemir; Ballıcalı Kursiyerlerin Belgelerini Verdi

 

2011-2012 öğretim yılı Akhisar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aracılığı ile açılan giyim ve nakış kurslarının açılışları hızla devam ederken bir yenisi de Ballıca Beldesinde açıldı.


Akhisar’a bağlı Ballıca beldesinde açılan kursların sergi açılışları 11 Mayıs Cuma  günü yapıldı. Sergi açılışlarına Manisa AK Parti Milletvekili Uğur Aydemir, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar İlçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Yolcu,  Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ufuk Çetinkaya ve sivil toplum örgütleri, protokol üyeleri katıldı. Sergiler saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından törenlerle açılırken yıl boyunca hazırlanan el emeği göz nuru eserler, ziyaretçiler tarafından incelendi.


Sergilerin açılış konuşması yapan Ballıca Belediye Başkanı Bayram Ali Kalaycı; “Bugün burada Akhisar Halk Eğitim Merkezi’nin vatandaşlarımız için açmış olduğu, kurs için bir araya geldik. Ben halkımıza bu imkanı sunan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu gibi etkinliklerin devamını diliyorum.”dedi.


AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir; “Ülkemizde en önemli cari açık sebebi enerjiden kaynaklanmaktadır, bunu görüyoruz ve enerjinin tedbirlerini almaya çalışıyoruz. Cari açığı nasıl kapatırız diye düşünürken, insanlarımızın eğitimlerini almaların en önemli faktörü olduğunun farkındayız. Türkiye’de artık rehabilitasyon merkezlerimiz var, huzur evlerimiz tamamen dolmuş durumda, buralarda yaşlılarımıza, engelli kardeşlerimize bakacak elemanlara ihtiyaç duyulmaktadır. Burada Halk Eğitim Merkezleri devreye giriyor, rehabilitasyon merkezlerinde eleman ihtiyacı olduğunda, buralardan temin ediliyor. Bunu Halk Eğitim Merkezlerimiz aracılıyla yaptık. Bugün buradaki kursumuz, burada eğitim alan kardeşlerimiz için bir ekmek kapısı olmaktadır. Halk Eğitim Merkezimiz bu hizmeti sadece beldelerde yapmıyor, nereden talep gelirse bunu değerlendiriyor. Bu kurslara emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”dedi.


Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Ufuk Çetinkaya, “Bugün burada Halk Eğitim Merkezince açılan kursların yılsonu sergilerinin açılışı için toplanmaktayız. Biliyoruz ki bu kurslar halkın bilinçlenmesi ve eğitilmesi yönünde ve bunun yanında halkın günlük hayatın olağan işlerinden ayrılarak farlı alanlarda uğraş alanı edinip, sosyalleşmeleri sağlanmaktadır. Bu sergiler halk eğitim bünyesince ister idari personel isterse de kurs öğretmenlerimiz olsun bir yıl boyunca verilen emeğin bir karşılığı, bir meyvesidir. Biz yaptığımız bu çalışmalardan dolayı çok mutluyuz ve gururluyuz. Çünkü çalışmalarımıza başlamadan önce köy ve kasabalarımızda buna dahil olmak üzere Akhisar'ın en ücra köşelerine yaşayan halkımıza bu eğitimleri vermeyi Halk Eğitimce bir borç bildik. Ben buradan emeği geçen herkese teşekkür etmeyi bir borç biliyorum. Başta kurs öğretmenleri olmak üzere kursiyerleri tebrik ediyorum, saygılar sunuyorum.” dedi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber