Sunuculuğunu Muhammet Emin Altunkaynak’ın yaptığı gece Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu müdürü Yıldırım Bayır tarafından yapılan Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Eğitim Bir-Sen Akhisar İlçe Temsilcisi Mahmut Binay yaptığı açılış konuşmasında öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu, bu anlamda öğretmenlerin önemli bir görevi ifa ettiğini dile getirerek katılım sağlayan misafirlere teşekkür etti.

1980-1993 yılları arasında Akhisar İmam Hatip Lisesi’nde öğretmenlik yapan ve öğrencilerine bir baba, bir abi, bir arkadaş gibi yaklaşan ve onlara bir duruş kazandıran ve şu an TİKA’da görev yapan Mehmet Kahraman, Mehmet Akif İnan ve öğretmenlik üzerine bir konuşma yaptı. Ardından Mehmet Akif İnan’ın bir şiirini seslendirdi.

Yoğun katılımın olduğu gecede Eğitim Bir-Sen Manisa Şube başkanı Mesut Öner de bir konuşma yaptı. Birlik ve beraberliğe, teşkilatçılığın bu anlamda önemine vurgu yapan Öner, öğretmenlik mesleğinin önemini dile getirdiği konuşmasının sonunda böylesine değerli bir geceyi organize eden Akhisar İlçe Yönetimine ve katılım sağlayan misafirlere teşekkür etti.

Gecenin sonunda plaket takdimi yapıldı.

Yılarca emek harcayıp severek yaptıkları öğretmenlik mesleğini fahri olarak devam ettirseler de resmi olarak emekliliğe ayrılan Ali Erkan, Akile Velestin, merhum Mustafa Tanrıverdi adına eşi Özlem Tarıverdi’ye yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür edilerek plaket takdim edildi.

Ayrıca daha önceki dönemlerde Akhisar Eğitim Bir-Sen ilçe temsilciliği görevini yürütmüş Ali Dursun, Cafer Tetik, Halil İbrahim Şimşek, Yıldırım Bayır, Rıza Bahar ve Süleyman Erdem’e yapmış oldukları çalışmalardan dolayı teşekkür edilerek plaket takdim edildi.

Plaket takdimin ardından program son buldu.

Programa Manisa Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mesut Öner ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Manisa Kadın Komisyonu başkanı Mehtap Şirin ve Komisyon üyeleri, Akhisar Ak Parti İlçe Başkanı İbrahim Sayın ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Akhisar Belediye Başkan yardımcısı Ali Velestin, Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, Gölmarmara İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Tuncay, Akhisar İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Mustafa Akkuyu ve Mehmet Şahin, Akhisar İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, Salihli, Kula, Gördes, Turgutlu, Kırkağaç, Soma, Alaşehir, Saruhanlı, Şehzadeler, Sarıgöl, Gölmarmara, Demirci, Yunus Emre Eğitim Bir-Sen İlçe Temsilcileri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, okul temsilcileri ve sendika üyeleri katılmışlardır.