Özel Doğuş Hastanesi, Akhisar Ülkü Ortaokulu Öğrencisi olan Akhisar Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Atletizm Türkiye Şampiyonu Nida Deniz Karataş’ı okulunda ziyaret etti.

Akhisar Özel Doğuş Hastanesi Halkla İlişkiler birimi, 10 Haziranda Diyarbakır da yapılan Atletizm Türkiye Şampiyonluğu müsabakalarında Türkiye birincisi olan Nida Deniz Karataş’ı ve Antrenörü Nihat Sarıdağ’ı ziyaret ederek tebrik etti. Hastane yönetimi tarafından verilen tebrik belgesini ve hediyeleri takdim eden halkla ilişkiler çalışanları aynı zamanda Nida Deniz Karataş ve 1. derece yakınları ile Antrenörü Nihat Sarıdağ’ın hastanenin sağlık hizmetlerinden indirimli yararlanacakları sözleşmeye de imza attırdılar.

Eski Milli Atletizm sporcusu olan Antrenör Nihat Sarıdağ, Türkiye Şampiyonu Nida Deniz Karataş’ın gelişimi hakkında bilgiler verirken Nida Deniz Karataş’ın gelecekte çok iyi yerlere geleceğini bildirdi. Antrenör Sarıdağ Atletizm de Olimpiyat, Avrupa ve Türküye de birçok başarıya imza atan milli sporcumuz Elvan Abeylegess de Nida’dan bahsettiğini ve onlarında Nida’yı takip edeceklerini bildirdi. Kendisinin umutlu olduğunu ve gelecekte birçok madalya ile uluslararası platformlarda Nida’nın Türk Bayrağını dalgalandırıp, İstiklal Marşımızı okutacağına ve başarılarla döneceğine inancının tam olduğunu söyledi. Aynı zaman da Akhisar ve Manisa’nın Nida ve bu gibi sporcuların maddi ve manevi desteklenmesi gerektiğini de dile getirdi.

Atletizm Türkiye Şampiyonu Nida Deniz Karataş’ın babası ve okul müdürü, Özel Doğuş Hastanenin ziyaretinden memnun olduklarını dile getirirken, bu tür faaliyetlerde ve müsabakalarda başarı elde eden sporculara değer verilmesinin çok önemli ve teşvik edici olduğunu da söylediler.