Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi, sağlık camiasına profesyonel ve branşında kalifiye ekipler yetiştirmeye devam ediyor. Hastanede görevli Eğitim Hemşiresi Gülistan Korkmaz Arabacı ve Program Sorumlusu Ameliyathane Hemşiresi Meryem Durğan'ın katkılarıyla sekizincisi düzenlenen "Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı" başarıyla tamamlandı.

İlk olarak 2018 yılında başlatılan ve Mayıs ayı içinde interaktif olarak tamamlanan bu eğitim programı, Sağlık Bakanlığı Sertifika Standartları doğrultusunda gerçekleştirildi. İl içindeki hastanelerden başvuran ve ameliyathanede en az 2 yıl çalışma kriterine uygun 14 kursiyer kabul edildi. Program, 12 gün teorik ve 10 gün uygulamalı olmak üzere toplam 22 iş günü süresince uygulandı. Teorik ve uygulamalı sınavları başarıyla tamamlayan kursiyerlere, Başhekim Uzm. Dr. Hamza Bambal ve İdari Yönetim kadrosu tarafından sertifikaları verildi.

Başhekim Uzm. Dr. Hamza Bambal, konuşmasında hemşirelikte branşında uzmanlaşmış personel sayısının artmasının, hastanelerdeki hizmet kalitesini artıracağını ve hasta memnuniyetine olumlu yansıyacağını belirtti. Ayrıca, açılan bu tür kurslarla buna katkıda bulunabildikleri için mutlu olduklarını ifade etti.

Editör: Mustafa Özdemir