Akhisar'da geçen yıl başlayan SMA'lı Ebrar bebeğin ardından şimdi de Akhisarlı bebek İclal, çözüm bekleyen bir diğer SMA hastası. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İclal bebeğin ailesini belediyede ağırlayarak, Türkiye genelindeki SMA hastalarının ailelerinin yaşadığı zorluklara dikkat çekti ve toplumun yardımseverliğine çağrıda bulundu.

SMA (Spinal Musküler Atrofi) hastalığı, sinir hücrelerini etkileyen ve kas kaybına neden olan genetik bir bozukluktur. Hastalığın tedavisi oldukça pahalıdır ve genellikle devlet destekli bir sağlık sigortası gerektirir. Bu nedenle, birçok SMA hastası ve ailesi tedaviye erişimde zorluklar yaşar.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, İclal bebeği ve ailesini belediyede ağırlayarak, SMA hastalığının getirdiği zorlukları ve tedaviye erişim sorunlarını görüşmek üzere bir araya geldi. Başkan Dutlulu, ailenin yaşadığı sıkıntılara duyarsız kalmayarak, İclal bebeğe yardım eli uzatılması gerektiğini belirtti.

Dutlulu, "Türkiye'nin dört bir yanından SMA hastası çocuklarımızın aileleri, çocuklarının tedaviye erişiminde büyük zorluklarla karşılaşıyor. İclal bebeğimiz de Akhisar'ımızın evladıdır ve bizler için çok kıymetli. Ailesiyle birlikte kendisini belediyemizde misafir ettik. Duyarlı ve yardımsever tüm halkımızı, İclal bebeğimize destek olmaya davet ediyorum. Bu zorlu süreçte ailemizin yanında olalım ve İclal bebeğimizi tedaviye kavuşturalım" dedi.

SMA hastalarının tedavi ve bakım masrafları oldukça yüksek olduğundan, yardımseverlik ve dayanışma önemlidir. Akhisar Belediye Başkanı Dutlulu, toplumun desteğiyle İclal bebeğin tedavi sürecini kolaylaştırmak için yardım kampanyalarına katkıda bulunma çağrısı yaptı.