Akhisar'da TEMA Vakfı İlçe Temsilciliği, 13-19 Kasım Erozyonla Mücadele Haftası kapsamında çevreye yönelik önemli bir etkinlik gerçekleştirdi. Bu etkinlik, zeytin diyarı güzide ilçemiz Akhisar’da, doğa eğitimi alan öğrencilerin ve öğretmenlerin katılımıyla düzenlendi. Fatih İlkokulu, Altı Eylül İlkokulu, Misak-Milli İlkokulu ve Akhisar Eksen Okulları İlkokulu'ndan öğrenciler, öğretmenler ve TEMA gönüllüsü veliler katıldı.

Etkinlik, TEMA gönüllüsü işletme Aybek Turizm'in desteğiyle Akhisar Göleti'nde bir yürüyüşle başladı. Katılımcılar daha sonra Akhisar Belediyesi Fidanlığına geçerek Ziraat Mühendisi Asil Deniz'in öncülüğünde fidan dikimi gerçekleştirdiler. Bu etkinlik, çevreye duyarlılık ve sürdürülebilir bir dünya için bilincin artırılması açısından önem taşıyor.

Akhisar TEMA Vakfı İlçe Temsilcisi Cevdet Ercan, etkinliğin düzenlenmesine katkıda bulunan Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Asil Deniz Hanım, görevli arkadaşlar ile öğrenci, öğretmen ve velilere teşekkür etti. Ercan, "Hep Birlikte Yaşanabilir bir Dünya için Umut Yeşertiyoruz" diyerek, tüm doğa sever arkadaşları TEMA gönüllüsü olmaya davet etti. Bu etkinlik, Akhisar’da çevre bilincinin artırılması ve doğa korumanın öneminin vurgulanmasında önemli bir adım olarak kaydedildi.