AK Parti Akhisar Belediye Başkanı Adayı Ömer İşçi, Akhisar’da duraklama döneminin sona ereceğini söyledi. İşçi “Gittiğimiz yerlerde bize ‘Akhisar il olacak mı?’ diye soruyorlar. Biz de il olsun istiyoruz. Eğer bazı ilçeler il statüsü kazanacaksa Akhisar’ın ilk olacağından kimsenin şüphesi olmasın. Ancak şundan da kimsenin asla şüphesi olmasın; biz ‘İl olursak gelişebiliriz’ diyerek beklemeyeceğiz. Akhisar’ı sanki bir il gibi her konuda diğer şehirlerle yarışacak, vizyonu, iddiası ve özgüveni olduğu eski günlerine tekrar getirme garantisini veriyoruz. Bunu daha önce başardık yine yaparız. Duraklama devri bitecek. Yeniden büyük Akhisar için yola çıktık” dedi.
 
YOL HARİTASI HAZIR

Akhisar’ın tüm sorunlarını sokaktaki vatandaş gibi kendisinin de bizzat yaşadığını söyleyen Ömer İşçi, bunları aşmak için yol haritasının hazır olduğunu söyledi.  10 yıl belediye başkan yardımcılığı, 15 yıl meclis üyeliği yapan, Akhisarspor’un efsane döneminin mimarlarından ve başkanlarından biri olan Ömer İşçi “Salih Hızlı’nın ekibinde büyük deneyim kazandım. Bizim dönemimizde Akhisar pek çok konuda sıkışıp kaldığı kalıpları kırıp hayal bile edilemeyecek başarılara imza atmıştı. Bu ancak ‘ben değil biz’ anlayışının, bereketinin eseridir. Akhisarlı bunu unutmaz. Çok lafa değil sonuca bakar. Biz Salih Başkandan öğrendiğimiz gibi gürültü yapmadan işimizle ses getireceğiz. Eskisi gibi az konuşacağız çok çalışacağız. Lafla peynir gemisi yürümediğini herkes gördü. 5 yıllık duraklama devri inşallah Mart’ta bitiyor. Yeniden büyük Akhisar yolculuğumuz kaldığı yerden devam edecek” dedi.  
 
Akhisar’ı Dünya’daki gelişmiş kentler seviyesine çıkarmaya aday olduğunu söyleyen İşçi, “Akhisar’da raylı sistem olacak. Akhisar; yolları, üst geçitleri, alt geçitleri, kavşakları ile trafik derdi, park sorunu olmayan modern ve çevreci bir ulaşım sistemini hak ediyor. Akhisar, sevdiklerimizin güvenle yaşayacağı modern yaşam alanlarını hak ediyor. Bir adım ileri beş adım geri kentsel dönüşüm değil, hemen hayata geçecek vatandaşın mutlu olacağı bir dönüşümü hak ediyor. Her evde doğalgazın olduğu, yüksek standartlara sahip hastaneleri hak ediyor. İşte biz bunları yapacağız” dedi. İşçi şöyle devam etti:
 
BAHADIR YENİŞEHİRLİOĞLU AKHİSAR İÇİN BÜYÜK ŞANS

“AK Parti Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekilimiz Sayın Bahadır Yenişehirlioğlu, Akhisar için çok büyük şans. Onun ivme etkisinden faydalanmak Akhisar’ı uçuracaktır. Zaten şimdiden yeni doğalgaz hatları ve hastane yatırımları halkımıza bir ip ucu verecektir. Akhisar geç kalmış hizmetlere kısa sürede ulaşacak”

TEKRAR “İYİ Kİ AKHİSARLI’YIM” DEDİRTECEĞİZ

Tüm paydaşlarla uyumlu çalışarak Akhisar’ı el birliğiyle kalkındıracaklarını belirten Ömer İşçi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışabilecek, hükümetle ve kurumlarla hızlı aksiyon alabilecek bir yönetime ihtiyaç olduğuna dikkat çekti. Ömer İşçi “Doğru ve zamanında hamlelerle Akhisar yeniden yükselişe geçecek ve ‘İyi ki Akhisarlıyım’ sözü tekrar gönüllerde yankılanacak” diye konuştu.
 
AYRI GAYRI YOK 

Bugün esnafı, çiftçisi, tüccarı, genci, kadını, çocuğu ile Akhisar’da yaşayan herkesin mevcut belediyeden yana derdi, sorunu olduğunu söyleyen İşçi şöyle devam etti:

“Belediye, hizmet yeridir. Vatandaşa hizmet etme yeridir. Eğer vatandaş memnun değilse bunun nedeni hakettiği hizmeti alamamasıdır. Siyaset başka, hizmet başkadır. Biz bu bakış açısıyla yola çıkıyoruz. Hizmetin siyaseti olmaz. Hangi partiden olursa olsun biz tüm Akhisar’a hizmet ederiz. MHP'lisi, CHP'lisi, AK Parti'lisi, hepimiz Akhisar'da yaşıyoruz. O yüzden bizim dönemimizde ayrı-gayrı olmayacak. İşte Sayın Yenişehirlioğlu bunun en güzel örneğini gösterdi. Akhisar’ımıza yeni bir devlet hastanesi kazandırıyor. 2024 yılı yatırım programına alındı. Yatırım değeri 5 Milyar lira. Bu hizmetin devamı artarak, büyüyerek gelecek. Akhisarlı, tercihini bizden yana kullanacak”
 
YÜZDE 100 GARANTİ

“Akhisar Belediye Başkanı olmak demek çiftinin, esnafın sorununu çözmek demektir. Akhisar Belediye Başkanı olmak demek, kadınlar için anneler için, çocuklarımız için çalışmak demektir. Akhisar Belediye Başkanı demek, vatandaşın emrinde olmak demektir. Akhisar demek, kültür sanat demektir. Akhisar demek spor demektir. Akhisar demek tarım ve tarıma dayalı sanayi demektir. Akhisar demek gastronomi demektir. Turizm demektir, yeni tesisler, modern yollar, köprüler, kavşaklar demektir. Akhisar demek üreten kazanan özgüvenli huzurlu Akhisarlılar demektir. İşte biz böyle bir Akhisar istiyoruz. Biz il olmak için bekleyen bir Akhisar değil, kaynaklarımızla, hizmetimizle, çalışkanlığımızla Akhisar’ı il gibi yapacağımızın garantisiyle yola çıkıyoruz. Öyle lafla değil, yüzde 100 garantisini veriyoruz”