İstanbul'a kruvaziyer gemisiyle gelen turistleri, Galataport Limanı'ndan Tarihi Yarımada'ya trafiğe takılmadan ulaştırma hedefiyle 'Galataport-Beyazıt' tramvay hattı için 1 buçuk yıl önce İBB Metro A.Ş. VE TÜRSAB arasında imzalar atılmıştı. 2023 yılında seferlere başlaması planlanan yeni tramvay hattı için TÜRSAB'dan İBB'ye ilk aşamada 5 milyon lira aktarıldığı iddia edilirken, projeye dair halen daha bir gelişme olmaması sosyal medya kullanıcıları arasında tartışma konusu oldu.

İstanbul'a kruvaziyer gemisiyle gelen turistleri, Galataport Limanı'ndan Tarihi Yarımada'ya trafiğe takılmadan ulaştırma hedefiyle 'Galataport-Beyazıt' tramvay hattı için 1 buçuk yıl önce İBB Metro A.Ş. VE TÜRSAB arasında imzalar atılmıştı.

2023 yılında seferlere başlaması planlanan yeni tramvay hattı için TÜRSAB'dan İBB'ye ilk aşamada 5 milyon lira aktarıldığı iddia edilirken, projeye dair halen daha bir gelişme olmaması sosyal medya kullanıcıları arasında tartışma konusu oldu.

Kullanıcılar o protokolden sonra tramway projesinden haber alınamadığı, TÜRSAB'ın başkanı Firuz Bağlıkaya'nın şirketinin İBB'den turistik eşya satan büfeler aldığı iddialarını ortaya attı.


İŞTE O TEPKİLERDEN ÖNE ÇIKANLAR:

https://www.superhaber.com/amp/galataport-sultanahmet-arasinda-turist-tasiyacak-tramvaya-ne-oldu-haber-461568