Türkiye’de 1999 yılında kurulan Pizza Tomato’nun 55. Şubesi Akhisar’da hizmete açıldı. 

Akhisar’da Hürriyet Mahallesi Şehit Cemal Ilgaz Caddesi 15 Sokak Numara 122’de hizmete açılan Pizza Tomato’nun açılış kurdelesini Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Pizza Tomato Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Yazgan, AK Parti İlçe Başkanı Fatih Füzün, MHP İlçe Başkanı Ahmet Namal, Akhisar Şubesi Kurucuları Fatma Akbuğa ve Saliha Paçal, Akhisar Lokantacılar Odası Başkanı Pınar Güney birlikte kestiler.

Açılışta konuşma yapan Pizza Tomato kurucusu Bekir Yazgan; “Biz 1999 yılında İzmir’de yerli sermayeyle kurulan bir markayız. Bugün itibariyle Türkiye genelinde 55 şubeye ulaştık. Kurulduğu günden bugüne sürekli kendini geliştiren bir markayız. Biz bugün Manisa’da Soma, Kırkağaç ve Demirci’den sonra Akhisar’da 4. Şubemizi açtık. İnşallah diğer çevrelerde de şubelerimizi açacağız. Bundan sonraki açılışımız Bornova’da ve Adana’da olacak. Biz Pizza Tomato’yu Türkiye’nin 7 bölgesinde vatandaşlarımızla buluşturmaya çalışıyoruz. Tamamen yerli ürünler kullanıyoruz. Bünyemizde 600’e yakın personel istihdam ediyoruz. Burası iki kadın girişimcimiz tarafından açıldı. Kadın girişimcilerimize her zaman öncelik vermeye çalışıyoruz. Sağ olsunlar işlerini çok iyi yapıyorlar. Bu şubenin yapımında emeği geçen herkese ve açılışımıza katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu; “Akhisar’ımıza böyle güzel bir işletme restoran kazandırdıkları için iki tane güzide kadın işletmecilerimize teşekkür ediyorum. Ben özellikle laf değil iş üreten kadınlarımıza bayılıyorum. Biz belediye olarak yanınızdayız, her zaman beraberiz, desteğimizi veriyoruz. Allah hepinize bol kazançlar hayırlı müşteriler versin. Tekrar hayırlı olsun” dedi.