İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Manisa dahil 6 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda 6 ayrı organize suç örgütü çökertildiğini duyurdu.

6 ilde eş zamanlı olarak “MAHZEN-9” operasyonları düzenlendi. İzmir’de Hasan K. Kayseri’de Barış Ş. Manisa’da Ömer Ç., Muğla’da Yakup Ç., Diyarbakır’da Oğuz S.ve Erzincan’da Necat K.’nin elebaşılığını yaptığı 6 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini ve 54 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

Yerlikaya paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Cumhuriyet Başsavcılıkları ve Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde; İzmir, Kayseri, Manisa, Muğla, Diyarbakır ve Erzincan İl Emniyet Müdürlüklerince yapılan çalışmalar sonucu organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, nitelikli yağma, uyuşturucu madde imal ve ticareti, kasten yaralama, ölümle tehdit, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, tefecilik,  çek ve senet tahsilatı, şantaj, silah ve mühimmat kaçakçılığı suçlarını işledikleri tespit edildi.”

Yerlikaya paylaşımında operasyonlar sonucu, 12 adet ruhsatsız tabanca, 4 adet tüfek, uyuşturucu madde imalathanesi ve çok sayıda çek, senet ve nakit paraya el konulduğunu aktardı.