Doğal zeytinyağı, yağ çeşitleri arasında en sağlıklı ve lezzetli olanlar arasındadır. Yemeklerde ve salatalarda sık sık tercih edilen zeytinyağı ile siz de sağlıklı ve lezzetli yemekler hazırlayabilirsiniz. Ancak zeytinyağının doğal olması çok önemli. Aksi takdirde istenen faydanın kazanılması pek mümkün değildir. Bu noktada doğal yollar ile elde edilen doğal zeytinyağını tercih ederek vücudunuzu ödüllendirebilirsiniz. Şimdi gelin, doğal zeytinyağının faydalarını hep birlikte inceleyelim.

1. Kanserin Önlenmesine Yardımcı Olur

Sızma zeytinyağının özellikleri ve yüksek oranda oleik asit sayesinde bazı kanser türlerini önleyebiliriz. Göğüs veya prostat kanseri gibi yağ tüketimiyle ilgili belirli kanserler vardır . Bu nedenle bilimsel araştırmalar doğal zeytinyağının bir koruyucu görevi görerek herhangi bir kanser türünden mustarip olma şansını %10 ile %25 arasında azalttığını göstermiştir.

2. Kolesterolü Düşürür

Yağ asitleri ile ilgili olarak, ana faydalarından bir diğeri, kötü kolesterolü (LDL kolesterol) düşürürken iyi kolesterolü (HDL kolesterol olarak bilinir) artırmasıdır. Hamur işleri tüketimini azaltmalısınız. Çünkü bu ürünler çok sayıda doymuş yağ içerir.

3. Kilo Vermeye Yardımcı Olur

Sızma zeytinyağı, kalori yakımını artırabilecek yüksek sağlıklı yağ içeriği sayesinde kilo vermek için harika bir müttefik olabilir. Bu, yağda bulunan ve yemeklerde tokluk etkisi sağlayan oleiletanolamid adı verilen bir madde sayesinde mümkündür. Aynı şekilde metabolizmayı hızlandırmak ve sağlıksız yağları yok etmek için idealdir. Özellikleri bağırsak geçişini ve sindirimi destekler, kabızlıkla savaşır. Bu nedenle, birçok beslenme uzmanı, vücut ağırlığını kaybetmek için her zaman doğal zeytinyağı içeren iyi bir diyet önerir.

4. Çocukların Gelişimini Destekler

İyi beslenme, büyümeleri söz konusu olduğunda hayati önem taşıdığı için çocuklarda her zaman esastır. Sızma zeytinyağı tüketimi sayesinde çocuklar, yıllar boyunca gelişimlerine yardımcı olacak doğru kemik mineralizasyonunun tadını çıkarabileceklerdir .

5. Doğal Bir Anti-İnflamatuar Görevi Görür

Sızma zeytinyağı, sindirim sistemimizdeki farklı ağrı türlerini azaltan ve doğal bir antienflamatuvar görevi gören polifenolleri vurgulayan çok sayıda besine sahiptir.

Ymrt Farm olarak sizlere en kaliteli ürünleri sunuyoruz. Siz de Ymrt Farm ayrıcalıkları ile doğal zeytinyağına sahip olabilirsiniz.