Akhisar Belediyespor ve akabinde Akhisarspor’u Süper Lige çıkaran ve Süper Ligde başarılı sezonlar yaşatan kulüp başkanı Hüseyin Eryüksel, bir kalp krizi geçirerek aramızdan  zamansız ayrıldı. Allah rahmet etsin.Önce ailesine, yakınlarına ve tüm Akhisarspor camiasına  baş sağlığı diliyorum. 

61 yaşında aramızdan şansız bir şekilde ayrılan Hüseyin Eryüksel 2011-219 yılları arasında Akhisarspor başkanlığını çok özel bir şekilde yürüttü. Türkiye’de ve UEFA’da adını duyuran Akhisarspor Süper ligde bir ilçe takımı olarak başarılı müsabakalar çıkardı. Ziraat Türkiye Kupasını ve Süper Kupayı müzesine getirdi.

Merhum, İnşaat Mühendisi Hüseyin Eryüksel 3 dönem AKP Akhisar Belediye Meclis üyeliği yaptı. 3 dönem, Salih Hızlı yönetimindeki Belediye  Başkanlığı yönetiminde İmar Komisyonluğu başkanlığı da yapan Hüseyin Eryüksel takımın 1.Lige düştüğü sezon başkanlığı başkan yardımcısı Fatih Karabulut’a devretti. Son yerel seçimlerde de Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak  AKP Akhisar Belediye Başkan adayı yapıldı. Seçimlerde CHP adayı Eczacı Besim Dutlulu’nun başkanlığı kazanması sonrası Hüseyin Eryüksel adeta inzivaya çekildi. Kulübün Basketbol  takımı Akhisar Belediye Basketbol Takımı  adı altında 1.Basketbol Liginde mücadelesini sürdürürken, Akhisarspor’da  maceralı yönetim değişiklikleri ve sıkı güvenlik tedbirleri alınarak yapılan, enteresan üyelerin yapıldığı  olağanüstü bir kongre yapıldı. Kongre sonunda Evren Özbey başkanlığındaki Akhisarspor ne yazık ki  1. Ligde 2 sezon mücadele ettikten sonra 2. Lige düştü.

Bu köşe yazımda benim için çok Özel Başkan Hüseyin Eryüksel’i  aramızdan zamansız ayrılması için  birkaç satır yazarken, bizlere güzel günler yaşattığı için Akhisarspor’dan da bahsettim. Akhisarspor’un unutulmayacak başkanları arasında ilk sırada anılacak olan Hüseyin Eryüksel’e tekrar  Allah Rahmet etsin diyorum. Ailesine, yakınlarına, dostlarına ve Akhisarspor camiasına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Allah taksiratlarını af etsin. Işıklar içinde olsun.

Haldun AKYÜZ