HALDUN AKYÜZ - Akhisarspor’un efsane kaptanlarından 16 yaşından itibaren 7 ayrı futbol kulübünde forma giyen, Akhisarspor’da 10 yıl aralıksız oynayan şampiyonluklar yaşayan kaptan Emin Kökçü için 2018 yılında kurulan Thyateira Masterler takımı yönetimi eşlerinin de katılımı ile “Onur Gecesi” düzenledi. Duygulu anların yaşandığı gecede eşi Ülkü Hanım ile Emin Kökçü göz yaşlarını tutamadı.

Thyateira Masterler takımı başkanı Ünal Balabuyan,  kaptan Fatih Şen ve futbolcu arkadaşları Emin Kökçü’ye plaket, çiçek ve çeşitli hediyeler verdiler. Emin Kökçü’nün futbolculuk yaşantısının gösterimi olan sinevizyon gösteriminde, ülke çapında ve takım arkadaşlarının  mesajları herkesi duygulandırdı ve alkışlandı.

Masterler takmı başkanı ve kaptanını konuşmalarından sonra, duygularını dile getiren Emin Kökçü, yoğun duygular içinde olduğunu  belirterek, “ İnsanların kariyerinde en önemli olan nokta sahneden indikten sonra gönüllerde olmaktır, herkes tarafından alkışlanmaktır. En önemli  ödül budur. Bendenize layık görülen bu muhteşem geceyi organize ederek beni ve çok kıymetli eşimi onurlandıran, başta çok değerli Başkanımız Ünal Balanuyan olmak üzere kurucu üyesi olduğum Thyateria Akhisar Master Futbol Takımımızın birer parçası olan futbolcu kardeşlerime ve çok kıymetli eşlerine ve bu onurlu geceme katkı veren, şahitlik eden onurlandıran herkese ne kadar teşekkür etsem azdır. Beni bu muhteşem geceye ve ödüle layık görenlere sonsuz sevgi ve saygılarımı sunuyor hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.” Dedi. 

Emin Kökçü Kimdir?

Emin Kökçü, 1976 yılında Akhisar Altı Eylül Futbol takımında kariyerine başlamış, Akhisar Spor, Manisa Spor, Afyon Spor, Silahlı Kuvvetler Gücü, Soma Linyit, Uşak Spor, Selçuk Efes Spor ve Ankara Spor takımlarında forma giymiştir. Oynadığı futbol ve kişiliği ile Türk futboluna değer katmıştır. Hem sporcu kimliği hem de kişiliği ile her zaman toplumun önünde olmuş ve insanların gönlünde taht kurmuştur. Kurucu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi Zeki, Çevik ve Ahlaklı kişiliğinden hiçbir zaman ödün vermeyen Emin Kökçü; profesyonel futbol kariyeri sonrasında Akhisar’a değer katmaya devam etmiştir. Kökçü’nün yaktığı Master Futbol ateşi, Akhisar’da hâlâ daha yanmaya devam etmektedir. Kökçü 39 yıllık kariyerine nice dostluklar sığdırmış, yapılamaz denilen çok şeyin mümkün olduğunu herkese göstermiştir. Emin Kökçü evli ve 2 çocuk babasıdır.