Akhisar'ın Gökçeahmet Mahallesi Muhtarı Muhammed Mustafa Özdemir, yaptığı bir açıklamada, mahallenin artık siyaset sahnesinde egolarını tatmin etmek isteyenlerin tercih ettiği bir alan haline geldiğini ifade etti. Muhtar Özdemir, mahallede gerçekleşen bazı siyasi girişimlere ve açıklamalara tepki göstererek, siyasetin hizmetler üzerinden oynanmaması gerektiğine vurgu yaptı.

Özdemir, açıklamasında Gökçeahmet Mahallesi'nin lider bir mahalle olarak görüldüğünü ancak bu durumun bazı siyasetçileri mahalleye çektiğini ve mahallenin hizmetler üzerinden siyasi rant sağlanmaya çalışıldığını belirtti. Geçmişte Akhisar Belediye Başkanı, milletvekilleri ve diğer siyasetçilerin de bu durumu denediğini ifade eden Özdemir, bu tür girişimlerin mahalle halkının istifade etmesi gereken hizmetleri alet etmek anlamına geldiğini dile getirdi.

Muhtar Özdemir, özellikle Yeniden Refah Partisi ilçe teşkilatının Gökçeahmet Mahallesi'nde düzenlediği bir basın açıklamasına dikkat çekti. Bu açıklamanın mahalle halkını siyasi amaçlar için kullanma amacı taşıdığını ve Cumhur İttifakı'nın bir ortağı olarak bile istişare yapılmadan ve Ak Parti ilçe başkanı aranmadan muhalefet tonuyla açıklama yapıldığını belirtti.

Özdemir, mahalle temsilcilerinin ise vatandaştan imza toplama girişiminde bulunduğunu ve bu şekilde kendini öne çıkarmak istediğini ifade etti. Ancak bu tür girişimlerin Ak Parti ilçe teşkilatı ve muhtar ile koordineli yapılması gerektiğini vurguladı.

Akhisar Gökçeahmet Mahallesi Muhtarı Muhammed Mustafa Özdemir yaptığı açıklamada, “Gökçeahmet halkı ve hizmetleri siyasette  kendini öne çıkma yeri değildir” dedi.

Muhtar Özdemir yaptığı açıklamada, “Gökçeahmet Mahallesi artık siyasette lider bir Mahalle olarak, kendisini öne çıkarmak ve egosunu tatmin etmek isteyen siyasetçilerin tercih ettiği bir siyasi arena haline gelmiştir.

Siyasette belirleyici bir işlev görevi konumuna ulaşmış olması bazı siyasetçilerin bu durumu kullanmaya meyilini arttırmıştır.

Bu durumu daha önce Akhisar Belediye Başkanı da denedi. Bazı öne çıkmak isteyen siyasetçiler ve geçtiğimiz dönemde Milletvekilleri de denedi.

Dün öğlen saatlerinde Gökçeahmet Mahalle girişinde Camiden çıkan cemaati köyün girişine davet ederek Basın Açıklaması yapan Yeniden Refah Partisi ilçe Teşkilatı kafasına göre Muhtarlıktan bilgi almadan ve istişare etmeden konuyla ilgili bilgi sahibi olmadan bazı kişilerin yönlendirilmesiyle siyasî partiye yakışmayan hareket sergilemiş bulunuyorlar.

Muhtar olarak şahsım Ak Parti İl Başkanlığıyla, Milletvekillerimizle, karayolları müdürlüğümüzle, Manisa Valimizle yolun girişi için gerekli çalışmalar başlamıştır.

Bu projeyi bir gün önce Sosyal medyada paylaştığım için bunun üzerinden yani olacak hazır bir proje üzerinden kendine rant sağlayıp öne çıkmak isteyen kişiler Bizim hizmetlerimiz üzerinden rant sağlamak peşinde koşarak basın açıklaması yapma ihtiyacı duymuşlar.

Bugün Cumhur İttifakı Ortağı olan Yeniden Refah Partisi, Ak Parti ile istişare etmeden Ak Parti'ye Muhalefet etmek amacıyla açıklamasında Muhalefet ses tonunu kullanarak açıklama yapmıştır.

Ak Partiye düşmanlık sergileyen Mahalle Temsilcisinin organize ettiği ve Refah Partisi Bizim yapacak olduğumuz hizmet üzerinden rant sağlamak düşüncesinde İttifak Ortağı Ak Parti ilçe Başkanını arama gereği duymadan Muhalefet etmişlerdir.

Şu bilinmelidir ki, Gökçeahmet Mahallesinin Mülki amiri Muhtardır. Muhtardan ve seçmeninden gizli kendi taraftarı ile Gökçeahmet halkını alet ederek Gökçeahmet Mahallesi üzerinden yapılacak Hazır Hizmetler üzerinden kimse rant sağlayamaz.

Gökçeahmet halkı muhafazakar kişilikte insanlar olup Erbakan Hocanın oğlunun Partisi diyerek hoş karşılıyor olmalarını fırsat bilip kendine siyasi Rant çıkarmak doğru değildir.

Muhtardan gizli Muhtara siyaset yapamazsınız! Gökçeahmet Mahallesi'ne gelecek siyasi parti önce Muhtarı arayacaktır. Yapılacak birşey varsa Muhtar ile istişare yapıp konuyla ilgili bilgi alışverişi yapacak.

Bunu Yapmayan kişilerin siyasete dair protokol ve örf adetlere dair birşey bilmeden siyaset yaptığının açıkça göstergesidir.

Benim halkımı bana karşı kullanıp siyaset yaparak, Ak Parti'nin de yapacağı hizmetleri kendini öne çıkarmaya çalışan herkesin sonu ve seviseyi ortadadır.

Biz bu hizmet yoluna aşkla geldik, sevgiyle merhametle sürdürüyoruz.

Kendini Gökçeahmet Mahallesi ve Muhtarın seviyesine çıkararak kendini öne çıkarmak istemeniz en tabi arzunuz olabilir. Ancak bunun yolu İttifak olduğunuz İktidar partisiyle ve Muhtarı ile koordineli çalışarak olacak bir şeydir. İttifakı ve Mahallenin Muhtarını karşınıza alarak olacak bir iş değildir.

Şimdide Mahalle Temsilcilerine vatandaştan İmza Toplattıklarını öğrendim.

 Vatandaştan imza toplamadan önce siz ittifak dediğiniz Ak Parti'nin kapısını çalmayı öğreneceksiniz. Var olan bir proje üzerinden Mahalle halkına Temsilci aracılığıyla imza toplatmak kendini öne çıkarma çabasından öte değildir.

Yolumuzun konusu ile Sayın Milletvekilimiz Bahadır Yenişehirlioğlu’nun bilgisinde, Ak Parti İl Başkanlığımızın ve Valiliğimizin koordinesinde ve Karayolları ile plan proje aşamasındadır.

Bunu da daha önce belirttik ve geçtiğimiz yılda bir çalışma başlatılmıştı. Alt geçit olarak başlatılan bir alan içme suyu hattı geçişinden ötürü yarım kalmıştı.

Üzerinde çalışma başlatılan bir konu hakkında kimse Ak Partiye ve Muhtara karşı siyaset başlatmasın.

Ak Parti'nin hizmetlerinden kendine pay çıkarmak isteyen kişiler Ak Parti İlçe Ve il Teşkilatı ile beraber çalışıp beraber yol yürümelidir. Beraber görünüp karşıt açıklama yaparak değil.

Gökçeahmet de ve merkez yerel siyasette yaptım oldularla bu işlerin olmayacağını herkesin bilmesi gerekir.

Halkımın Namaz çıkışı böyle bir siyasete dahil edilmesi bizi derinden üzmüştür. Üzüntümüzü belirtmek için bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum.

Sabırla okuyan herkese teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.