Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) Manisa Milletvekili aday adaylığını açıklayan Akın Çakır, çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Akhisarlı olan ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin birçok kademesinde görev alan Çakır, son olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi’ndeki memurluk görevinden istifa ederek Manisa Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Genel merkeze başvurusunu yapmasının ardından Manisa genelinde seçim çalışmalarına devam ediyor.

Seçim çalışmaları ve ziyaret programları kapsamında Akhisar Press Haber’i de ziyaret ederen Akın Çakır, kendisi ve partisinin çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Akhisar Press Haber Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Özdemir, ziyaretten memnuniyetini dile getirerek, çıktıkları bu yolda başarı dileklerinde bulundu.

AKIN ÇAKIR KİMDİR?

1983 yılında Akhisar’da doğan Akın Çakır, ilk ve lise öğrenimini Akhisar’da tamamladı. Üniversite öğrenimini Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulunda tamamladı. Askerlik görevini İstanbul’da yapan Çakır, evli ve bir kız babasıdır. Akhisarspor ve Manisa Belediyespor’da antrenör olarak görev almıştır. Beş yıl özel sektörde Hastane Müdürlüğü görevini yaptıktan sonra sekiz yıldır Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde memur olarak çalışmaktadır. Son olarak 28. Dönem Milletvekili aday adaylığını açıklamıştır.