Akhisar Özel Doğuş Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ali Sapmaz, zayıflamak isteyenlere Mide Botoksu işlemini önerdi.

Genel olarak sporla ve diyetle zayıflayamayan kişiler ameliyat ile zayıflama yolunu düşünüyorlar. Akhisar Özel Doğuş Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ali Sapmaz bu konu hakkında vatandaşları bilgilendirdi. Akhisar Özel Doğuş Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ali Sapmaz yaptığı açıklamada;

“AMELİYATSIZ DA ZAYIFLAYABİLİRSİNİZ

Vücut kitle endeksiniz eğer 35’in altında ise, diyet ve spor yapmanıza rağmen zayıflayamıyorsanız mide botoksu yaptırabilirsiniz. Eğer ki ameliyattan korkuyorsanız küçük bir işlemle mide botoksu ile iştahınızı keserek zayıflamanıza yardımcı olabiliriz. Bıçaksız, Ameliyatsız ve Ağrısız bir yöntem olan ve 15 dakikalık kısa bir işlemle aynı gün normal hayatınıza da dönebilirsiniz.

MİDE BOTOKSUNUN YAN ETKİSİ OLMAZ

Botoks yıllardır tıp alanında kullanılmaktadır ve uzman hekim tarafından doğru dozajda uygulandığından bilinen bir zararı bulunmamaktadır. Mide botoks uygulaması ise standart bir endoskopik işlem olduğundan literatürde bildirilmiş önemli bir mide botoksu zararı bulunmaktadır. Kas hastalığı olanlar ve botoksa karşı alerjisi olan kişilerde işlemin uygulanması uygun değildir. Ayrıca verilen ilaç etkisini 4-6 ay süre boyunca gösterdikten sonra etkisini yitirmektedir. Bu yüzden de kalıcı bir hasarda oluşturmamaktadır.

SADECE MİDE BOTOKSU KİLO VERDİRMEZ

Mide Botoksu tek başına kilo verdirmez. Doğru beslenme ve spor ile de desteklenmelidir. Özellikle işlemden sonra karbonhidrat ağırlıklı yiyeceklerden kaçınılmalıdır. Mide Botoksu iştahınızı keserek sizin dengeli beslenmenize destek olan bir işlemdir. 

MİDE BOTOKSU ETKİSİNİ HEMEN GÖSTERİR

Mide botoksu uygulandıktan 2-3 gün içinde acıkma hissi azalır. 2 haftadan sonra kilo verme görülmeye başlanır. Hedeflenen 10-20 kilo verilir. Mide botoks işlemi sadece midenin düz kaslarına yönelik uygulanmaktadır, sinir hücrelerine ve bağırsakların hareketine bir etkisi yoktur. Dolayısıyla bağırsak tembelliğini artırıcı bir etki yapmamaktadır. Mide botoksu sonrası size özel hazırlanacak diyette bağırsakların çalışmasına yönelik gıdaların diyete eklenmesiyle bağırsak tembelliğinde düzelme de görülebilir.

MİDE BOTOKOSU SONRASINDA TÜKETİLEN GIDALARA DİKKAT EDİLMELİ

Fastfood gibi hızlı tüketilen gıdalar, asitli içecekler ve alkollü içecekler tüketilmesi zararlıdır. Botoks uygulanan hastalar daha geç acıkmakta, daha az porsiyonlarla doymakta, daha erken tokluk hissetmektedir. Yenilen gıdalara, yemek saatine ve porsiyonlarımıza dikkat etmeliyiz ki mide botoksunun etkisi oluşsun. Bir süre sonra mide botoksu ve diyetin yardımıyla yeme düzeninizde sağlıklı yönde değişecek ve kalıcı bir etkisi olacaktır.” Dedi.

Ayrıntılı bilgi almak için ve Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Ali Sapmaz ile Diyetisyen Elif Toprak’la görüşebilmek için Akhisar Özel Doğuş Hastanesinin 02364040415 numarasından ulaşarak randevu alabilirsiniz.