Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün geçtiğimiz aylarda müjdesini verdiği Akhisar ilçesine bağlı Zeytinliova Mahallesi’nin içme suyu sıkıntısını çözüme kavuşturacak 60 Milyon TL yatırım bedelli, 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı projesinde imalat çalışmaları başladı. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Doğan Ensivri, AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Ahmet Sözcüer, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle muhtarı Gülten Demir ile araya gelerek, imalat sahasında incelemelerde bulundu.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa merkez ve ilçelerinde içme suyu kalitesini ve verimini artırmak adına dev yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün geçtiğimiz aylarda müjdesini verdiği Akhisar ilçesine bağlı Zeytinliova Mahallesi’nin içme suyu sıkıntısını çözecek 60 Milyon TL yatırım bedelli 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı projesinde imalat çalışmaları başladı. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Manisa Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Doğan Ensivri, AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Ahmet Sözcüer, yönetim kurulu üyeleri ve mahalle muhtarı Gülten Demir ile bir araya gelerek mahallede başlanan imalat işlerini yerinde inceledi ve yetkili personelden bilgi aldı. Aslay’a, Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, Elektrik Makine ve Malzeme İkmal Dairesi Başkanı Kemal Anaç, AK Parti Akhisar Belediye Meclis Üyesi Ali Rıza Çelik, Büyükşehir Belediyesi Akhisar Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Murat İpek, yetkili personel ve yüklenici firma yetkilileri de eşlik etti.     

Dev yatırım ile Zeytinliova’nın sorunları çözüme kavuşacak

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, “Akhisar ilçemiz Zeytinliova Mahallesi, gün geçtikçe nüfusu artan ve Zeytin işletmelerinin de yoğun olduğu bir bölge. İçme suyu hattında arızalara son vermek, daha kalıcı bir çözüm getirebilmek adına MASKİ Genel Müdürlüğü olarak proje çalışması yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün de geçtiğimiz aylarda müjdesini verdi ve mahallemizde 60 Milyon TL yatırım bedeli ile 32 kilometrelik içme suyu terfi, isale ve şebeke hattı imalat işlerine başlandı. Bizler de muhtarımız Gülten Demir’i ziyaret ederek, çalışmalar hakkında detaylı bilgi verdik. İnşallah bu çalışmalar tamamlandığında Zeytinliova’ya daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyu sağlayacağız. Dev yatırım ile mahallemizin sorunları çözüme kavuşacak. Hayırlı olsun” dedi.

“Cengiz Başkan sayesinde daha sağlıklı ve kesintisiz içme suyuna ulaşacağız”

Mahalle muhtarı Gülten Demir, “60 Milyon TL yatırım bedelli, 32 kilometrelik içme suyu hattı çalışmaları başladı. Mahallemizin tüm içme suyu hattı yenilenmiş olacak.   Ekipler özverili bir şekilde çalışıyor. Çok mutluyum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün başta olmak üzere emek veren herkese teşekkür ediyorum” dedi. 

“Bu yatırım Zeytinliova için çok değerli”

AK Parti Akhisar İlçe Başkanı İsmail Ahmet Sözcüer, ise Zeytinliova’ya yapılan yatırımın çok değerli olduğunu belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti. 
 

Editör: Mustafa Özdemir