MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar ilçesine bağlı Kapaklı mahallesinde yaklaşık 2 kilometrelik içme suyu terfi hattı çalışmalarına başladı. Çalışmalar tamamlandığında mahalleye daha verimli ve kesintisiz içme suyu ulaşacak.  

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde altyapı ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı tarafından Akhisar ilçesine bağlı Kapaklı Mahallesinde açılan sondaja yaklaşık 2 kilometrelik terfi hattı çalışmasına başlandı. Çalışmaların tamamlanması ile birlikte mahalleye daha verimli ve kesintisiz içme suyu sağlanmış olacak. Hat döşeme çalışmalarını İçme Suyu Dairesi Başkanlığından Şube Müdürü Recep Günay yetkili personel ile birlikte yerinde inceledi.
 
“Büyük Başkan Cengiz Ergün’e Kapaklı adına teşekkür ediyorum”

Kapaklı mahalle muhtarı Murat Gökçe, “Son zamanlarda ülke genelinde yaşanan su sıkıntıları mahallemizde de yaşanmaya başladı. Yaşadığımız su yetersizliği sorununu Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e ilettik. MASKİ ekipleri hemen çalışmalara başladılar. İçme Suyu Dairesi Başkanlığı etüt yaptı. En verimli nokta tespit edildi ve 300 metrede sondaj çalışması yapıldı. Saatte 40 ton civarı su çıktı. Şimdi de hat döşeme çalışmaları yapılıyor. 1 hafta içerisinde mahallemizin mağduriyeti giderilecek. Büyük Başkanımız Cengiz Ergün’e Kapaklı Mahallesi adına sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.