HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN; “ÇUKUR” SORUNU ÇÖZÜLSÜN

                Bir yılı aşkın zaman geçti. Akhisar Merkez Çarşısında bir önceki Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) yönetimi tarafından “Merkez Çarşıyı Güzelleştirme Projesi” inşaatı anıtlar kurulu tarafından  durduruldu. Etrafı gelişigüzel   kapatılan 1618 metre karelik 5 metre derinliği olan alan yeni ATSO yönetiminin girişimleri sonunda da sorun bir türlü çözülmedi. Sorunun çözülmesi için başta sayın iki milletvekili olmak üzere, kaymakamlık, belediye başkanlığı, ATSO ve diğer STK’ların yöneticilerinin bir araya gelerek 1618 metre karelik “Çukur” için ellerini taşın altına koymaları gerekiyor.

               Akhisarlıların, özellikle Merkez Çarşı esnafının yakından bildiği, Yeraltında 2 katı otopark, üzerindeki 2 katta da işyerleri ve butik otel olarak  “Merkez Çarşıyı Canlandırma Projesi” nin ihalesi sonrası TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile ATSO seçimleri öncesi temel atma töreni yapıldı.  Yüklenici firma tarafından yapılan kazı ve 138 adet fore kazıklar çakıldıktan sonra  inşaat durduruldu. 2018 yılı Nisan ayında yapılan oda seçiminde projeyi hayata geçirmek isteyen yönetimdeki ekip seçimi kaybetti. Yeni seçilen meclis ve yönetim kurulunun, anıtlar kurulunun kararı ile eli kolu bağlandı. Konun kamu oyu tarafından hangi aşamada olduğunun bilinmesi için Yönetim Kurulu Başkanı Doktor Mehmet Ulusoy  basın toplantısı yaptı.

             ATSO’nun   Yeni yönetim  Anıtlar Kurulu ile temasa geçerek,  arka arkaya iki kez kazı  kararı ile  yaptırdıkları kazıların masraflarını da karşılamalarına rağmen, kazıların aylar hatta yıllar süreceği gerekçesiyle, eski yönetimin kiralama yaptığı  Vakıflar Genel Müdürlüğüne baş vurarak, “Biz bu işte yok uz” anlamına gelen  bir yazı ile başvurdular.

             İlk  satırlarda belirttiğim gibi, Akhisarlılar bu “Çukur” un kaderinin bir an önce hangi şartlarda sonuçlanırsa sonuçlansın bitmesini istiyor. Yine yukarıda belirttiğim gibi neticenin kısa zamanda sonuçlanması için, başta milletvekilleri,  idari ve yerel yöneticiler, ile Akhisar’daki STK temsilcileri bir araya gelerek Ankara’da çözüm odaklı girişim yapmaları gerekiyor.

            Merkez çarşı esnafı, ve adanın etrafındaki işyerleri sahipleri çilelerinin bitmesini istiyorlar.

Haldun AKYÜZ 

İLGİLİ HABER BURADAN OKUYABİLİRSİNİZ.

“KUCAĞIMIZDA ADETA BOMBA BULDUK. ELİMİZ KOLUMUZ BAĞLI”

                 

YORUM EKLE

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber