Akhisar Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü, geleneksel halk oyunlarının yaşatılması ve yeni nesillere aktarılması amacıyla halk oyunları kurslarını tekrar hayata geçirdi. 2011 yılında kurulan kulüp, bugüne kadar birçok gösteri, proje ve yarışmada yer almanın yanı sıra Akhisarlılara Harmandalı, Göçmen Oyunları, Halay ve Horon gibi yöresel dansları öğretme fırsatı buldu.

Pandemi sebebiyle verilen aranın ardından kurslarını yeniden başlatan AFEM GSK, her yaştan bireye açık olduklarını duyurdu. Kulüp Başkanı Samet Gögen, uzun yıllar süren etkinliklerin ardından, her Akhisarlı'nın en azından bir düğün ya da eğlencede kendi yörelerinin oyununu oynamalarını amaçladıklarını belirtti. Gögen, "Halkımızın kültürünü öğrenmesi ve sahnede kendi özgüvenlerini artırmaları için yıl sonunda büyük bir gösteri düzenliyoruz. 'Ağaç yaşken eğilir' derler, bu nedenle çocuklarınızı spor yapmaya teşvik edin. Halk oyunları kurslarımızda herkese kapımız açık" ifadelerini kullandı.

Kurslar, Saray Düğün Salonu'nda gençler ve yetişkinler için hafta içi Salı ve Perşembe akşamları 20.00 ile 21.30 saatleri arasında; ilkokul ve ortaokul öğrencileri için ise sadece Cumartesi günleri 14.00 ile 15.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Kurs hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler kulüp antrenörü ve başkanı Samet Gögen'e iletişim numarasından ulaşabilirler.