Akhisar futbol camiasının önde gelen isimlerinden ve Yıldırımspor'un kurucusu olan Hüseyin Sultan, son yolculuğuna uğurlandı. Ege Bölgesi'nin önemli iş insanlarından Pehlivanoğlu Marketler'in kurucu kardeşlerinin eniştesi olarak da bilinen Hüseyin Sultan'ın cenaze törenine birçok önemli isim katıldı.

Belediye Başkanı Besim Dutlulu, eski belediye başkanı ve AKP İl Başkanı Salih Hızlı, AKP Belediye Başkan adayı Ömer İşçi, eski Akhisarspor yöneticileri, futbol camiasının küçükten büyüğüne isimleri, Atatürk Mahallesi sakinleri ve dostları, cenaze namazının kılındığı Birlik Camii'nde bir araya geldi.

Hüseyin Sultan'ın ailesi ve Pehlivanoğlu kardeşler, Mustafa, Hanif, İsmail Pehlivanoğlu, taziyeleri kabul ederken, Yıldırımspor forması giyen kayınbiraderi Ali Pehlivanloğlu rahatsızlığı nedeniyle cenaze törenine katılamadı.

Cenaze namazı, Birlik Camii'nde ikindi namazının ardından kılındı. Ardından kalabalık bir cemaatle Yeni Mezarlık'ta toprağa verilen Hüseyin Sultan'ın adı, Belediye Başkanı Besim Dutlulu'nun önerisiyle Amatör Futbol maçlarının oynandığı sahaya verilmişti.