Sırbistan’da düzenlenen 2023 Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalyaya uzanan Akhisarlı Ali Cengiz memleketi Akhisar’da coşkuyla karşılandı.

Akhisar girişinde topluluk tarafından karşılanan Ali Cengiz daha sonra otomobil üzerinde altın kemeri ile birlikte tur atarak Akhisarlıları selamladı. Son olarak Akhisar Belediyesi önünde Belediye Başkanı Besim Dutlulu ve CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu tarafından karşılanan Ali Cengiz’e annesi Şerife Cengiz, babası Suat Cengiz ve dedesi Rahmi Cengiz de eşlik etti.

Antrenörü İsmail Göze ile birlikte Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun konuğu olan Ali Cengiz burada kısa bir sohbet ederek kısaca altın madalyaya giden serüveninden bahsetti.  

Dünya Güreş Şampiyonası’nda Grekoromen Güreş Milli Takımı adına 87 kiloda mücadele eden ve altın madalya alarak dünya şampiyonu olan Ali Cengiz, geçen yıl Türkiye'yi büyükler kategorisinde ilk defa temsil ettiğinde 3'üncü olduğunu hatırlatarak, “Bu süreçte bir çok isimsiz kahramanımız var. İlk hocalarımdan bugüne kadar milli takım hocalarıma kadar, yani burada arka planda bu madalyanın üzerinde bir çok kişinin emeği var. Buradan hepsine tek tek çok teşekkür etmek istiyorum. Çok zorlu bir süreçten geçtik, iki yıldan beri özellikle yılın 10 ayı kamptaydık. Sürekli çalışıyoruz. Bu hedefi 2 sene önce koymuştuk. Akabinde geçen sene dünya şampiyonasında büyükler kategorisinde üçüncü olarak ilk madalyamı aldım. Bu yıl aynı şekilde Avrupa Şampiyonasında finalde Macar rakibime kaybettim. Yılmadık ve bu sene şampiyonasında yine farklı bir Macar rakibimizle finalde karşılaştık. Şükür ülkeme, Akhisar’ıma altın kemeri getirdim. Mutuyuz, gururluyuz, İstiklal Marşımızı okuttuk, Türk Bayrağımızı göndere çektirdik. Destekleyen duaları ile yanımda olan herkese çok çok teşekkür ediyorum” dedi.

Ziyaret sonunda Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Dünya Şampiyonu Ali Cengiz’e altın hediye etti.