Akhisarlı mevcut CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu 28.Dönem CHP Manisa Milletvekili listesinde ikinci sırada yer aldı.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selma Aliye Kavaf, CHP Manisa Milletvekili aday listesinde 4.sırada yer aldı.

CHP’nin Manisa Milletvekili Aday Listesi açıklandı. Özgür Özel beklendiği gibi ilk sırada yer aldı. Geçen dönem milletvekili olan Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu ve Bekir Başevirgen’in yeri değişmedi.

Listede en çok dikkat çeken isim 4.sıradaki Selma Aliye Kavaf oldu. Deva Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Babacan’ın yardımcılığını yapan Kavaf, Manisa’dan milletvekili adayı oldu.

Selma Aliye Kavaf kimdir?

1962 yılında Denizli’de doğdu.

Denizli Lisesi`ni bitirdi. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Sonra 1991 yılına kadar özel dershanelerde öğretmenlik yaptı. 1991-2002 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerde öğretmenlik yaptı.

2002 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi'nden Denizli Milletvekili adayı oldu. 2003 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Merkez Kadın Kolları Kurucu Genel Başkanlığını üstlendi.

2007 yılı milletvekili genel seçimlerinde Denizli'den 23. Dönem milletvekili olarak parlamentoya girdi. Yasama döneminde TBMM Peru dostluk gurubu başkanlığı ve Sağlık Komisyonu Sözcülüğü görevlerini üstlendi.

2009 yılında Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı görevine getirildi. Görev süresi boyunca Kongo – Ürdün – Arnavutluk Karma Ekonomik Konsey Başkanlığı görevini yerine getirdi.

Bakanlık görevi sonrasında siyasete ara verdi. Ardından 2014 yılında Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Bölümünde tezli yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans programının sonrasında 2015 yılında yine Hacettepe Üniversitesi Tarih Bölümünde Doktora programına başladı. Halen doktora programına devam etmektedir.

Orta düzeyde İngilizce bilen Selma Aliye Kavaf evli ve 1 çocuk annesidir.

CHP’de liste şöyle  

1- Özgür Özel
2- Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu
3- Bekir Başevirgen
4- Selma Aliye Kavaf (Deva)
5- Semih Balaban
6- Neşe Zengin
7 - Aysun Helvacıoğlu
8- Seçil Ege
9 - Şerif Akmeşe
10- İlksen Özalper