2024 Yerel Seçimlerinde yeniden büyükşehir belediye başkanlığı için aday olacağı iddia edilen ve bu kapsamda mahalle ziyaretlerini sürdüren Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Aşağıçobanisa Mahallesi’nde vatandaşın tepkisiyle karşılaştı.

Mahalle sakinlerine yapılan icraatlarını anlatan Ergün’ü eleştiren ve yeterli hizmet alamadıklarını anlatmaya çalışan bir mahalle sakinine “beni eleştiremezsin“ dediği iddia edilen Cengiz Ergün ile mahalle sakini arasında tartışma yaşandı.

KORUMALAR MÜDAHALE ETTİ

İddiaya göre; Cengiz Ergün ile mahalle sakininin kısa süreli tartışmasına Ergün’ün korumaları müdahale etti. Bir anda mahalle sakinleri ile korumalar arasında itiş kakış yaşandı. Muhtar ve diğer vatandaşların araya girmesi ile kısa süren tartışma cep telefonu kameralarına yansıdı.

ELEŞTİRİYE TAHAMMÜLÜ YOK

Cengiz Ergün’ün mahallelerine yaptığı ziyarete hiçbir itirazlarının olmadığını belirten mahalle sakinleri, başkan Ergün’ün eleştirilere tahammül edemediğini, yaptığı icraatlara eleştiri getiren vatandaşları susturmak için korumalarını halkın üzerine sürdüğünü söylediler. Yaşanan olayın ardından 2024 yerel seçimlerinde Ergün’ün aday olması durumunda kendisine oy vermeyeceklerini de sözlerine eklediler.

Kaynak: Manisa Meydan