Manisa Büyükşehir Belediyesi, Akhisar ilçesinde oto terminal önünden başlayıp, Kırkağaç Kavşağı'na kadar olan bölgede gerçekleştirdiği aydınlatma çalışmalarını tamamladı. Özellikle gece saatlerinde yaşanan karanlık nedeniyle meydana gelen kazaların önüne geçmek amacıyla yürütülen bu çalışma, caddeyi ışıl ışıl bir görünüme kavuşturdu.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Akhisar Muhtarlık İşleri Müdürü Murat İpek ve Şube Müdürü Egemen Eceoğlu, Akhisar’da gerçekleştirilen aydınlatma çalışmalarını inceledi. Terminal önünden Kırkağaç Kavşağı'na kadar yapılan aydınlatma çalışmalarının yanı sıra, dev Türk Bayrağı'nın konuşlandırıldığı alanda da incelemelerde bulunuldu.

Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, çalışmaların tamamlanmasının ardından yaptığı açıklamada, Akhisar ilçesinde İstanbul yolunda başlatılan aydınlatma çalışmalarının olumlu sonuçlandığını belirtti. Yaklaşık 75 adet aydınlatma direği kullanılarak gerçekleştirilen bu projenin yanı sıra, Kırkağaç Kavşağı'nda dev Türk Bayrağı'nın göndere çekildiğini de ifade etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi'nin bölgedeki bu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini ileten mahalle muhtarı Nesime Şakrak, özellikle bayrağın konuşlandırılmasıyla kent estetiğinin güçlendirildiğini belirterek başkanlarına teşekkür etti.

Editör: Mustafa Özdemir