31 Mart 2024 yerel seçimlerine az bir zaman kala çalışmalarını aralıksız sürdüren Akhisar Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, halk buluşmaları kapsamında Beyoba Mahallesinde vatandaşlar ile buluştu.

Beyobalı çiftçilerle birlikte traktör üzerinde, konvoy eşliğinde meydana gelen Başkan Besim Dutlulu’ya olan ilgi görülmeye değerdi. Havai fişek ve meşale gösterileri ile alkışlar eşliğinde meydana gelen Başkan Dutlulu, 5 yılda yaptığı ve gelecek dönem yapacağı hizmetlerden bahsetti. 

“BAHANE DEĞİL HALKIMIZA HİZMET ÜRETTİK”

Dutlulu, şöyle konuştu; “Biz 5 sene önce bu yolculuğa çıkarken bu şehrin çiftçileri, işçileri, emekçilerinin desteğini arkamıza aldık. Gidip de zenginler, ağalar için çalışmadık. Bu şehrin gerçek sahipleri sizler için çalıştık.  Hizmet ederken kimseyi ayrıştırmadık. Beyoba’nın veya diğer tüm mahallelerimizin neye ihtiyacı varsa onu çözmeye yoğunlaştık. AK Parti’nin 15 yıllık döneminde hizmetten mahrum kalan hangi mahallemiz varsa onların taleplerini çözmeye yoğunlaştık. Pandemisi, depremleri, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılarda bile bahane üretmedik, halkımıza hizmet ürettik. 15 yılda yapamadıklarını 5 yılda yaptık. Demek ki isteyince, çalışınca yapılıyormuş. Biz nasıl ki hizmetlerimizi yaparken kimseyi ayırmadıysak, bu hizmet yolculuğunda farklı siyasi görüşlerdeki tüm halkımızın desteğini istiyorum. 

Bu coşku, bu heyecan, bu sevinç 31 Mart’ta yaşayacağımız zaferin ayak sesleri.  Gerçekten çok güzelsin Beyoba. Sizler için çalışmak sizlere hizmet etmek bizler için her zaman büyük bir mutluluk oldu. İnşallah desteklerinizle Akhisar’ımızı çok daha güzel hizmetlerle buluşturacağız” dedi. 

SOSYAL YARDIMLARLA DALGA GEÇTİLER

Akhisar’da hayata geçirdikleri en önemli işlerden birisinin de sosyal yardımlar olduğuna değinen Başkan Dutlulu, “Biz bu kentte sosyal belediyecilik anlayışını getirdiğimizi söylediğimizde bizimle dalga geçtiler. Ama onların bir lokma ekmeğe muhtaç ettiği yaşlılara, emeklilere, asgari ücretle çalışanlara biz yardım elimizi uzattık. Sosyal yardımlarımızla halkımızın yanında olduk. Akhisar Belediyesi hastaları ücretsiz şekilde sağlık kuruluşlarına götürüyor. Her gün 5000 çocuğumuza ücretsiz süt dağıtıyoruz. Her ay 800 kişiye içerisinde belli miktar para olan ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın bakkallardan alışveriş yapabilmesi için BakkalKart veriyoruz. Akhisar’a kazandırdığımız Aşevi’nde her gün 600 ihtiyaç sahibi vatandaşımıza yemek dağıtıyoruz.  Bu mübarek Ramazan ayında her gün 2500 kişiye iftar yemeği dağıtıyoruz. Onlar istedikleri kadar dalga geçsinler; Akhisar’da hiçbir çocuk, hiçbir büyüğümüz yatağına aç girmesin diye çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 
BEYOBA’YA 2 BÜYÜK MÜJDE 

Beyoba Mahallesi’ne 2 güzel müjde veren Başkan Dutlulu, “Beyoba halkımız yıllardır özlemini duyduğu kent meydanına ve aile çay bahçesine kavuşacak. Eski belediye havuzunu baştan sona yenileyecek ve sosyal tesis olarak Akhisar halkımızın hizmetine sunacağız. Halkımız burada nişan gibi organizasyonlarını da yapabilecek. Bu da benim Beyoba halkımıza sözüm olsun” dedi.